Amerykańska sztafeta mężczyzn 4x400 ze złotem. Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Doha 2019

06/10/2019, 19:14 GMT+2

Sztafeta USA 4x400 m zdobyła złoty medal w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Amerykanie uzyskali czas 2:56.69 minuty. Drugie miejsce zajęli Jamajczycy, a trzecie Belgowie. Była to ostatnia konkurencja odbywającej się w Katarze imprezy.

Ekipa USA wystartowała w składzie: Fred Kerley, Michael Cherry, Wilbert London oraz Rai Benjamin. Jamajczycy w połowie dystansu zbliżyli się do prowadzących Amerykanów, ale ich atak szybko został odparty. Terry Thomas naciskał Londona, jednak ten nie dał się wyprzedzić. Następnie Benjamin, który zdobył srebro indywidualnie na tym dystansie, "dowiózł" zwycięstwo w biegu na ostatniej zmianie.

Pechowcy z Wielkiej Brytanii

Pechowcami okazali się zawodnicy Wielkiej Brytanii, którzy na początku zgubili pałeczkę i zaprzepaścili szansę na dobry wynik.
Amerykańscy biegacze powtórzyli wyczyn koleżanek, które tuż przed ich biegiem w bardzo podobnym stylu zgarnęły pierwsze miejsce w sztafecie na tym samym dystansie. Kadra USA cieszyła się tym samym z dwóch złotych medali na zakończenie mistrzostw w Katarze.
Oznacza to, że amerykańska kadra przywiezie z Dauhy 29 medali, w tym 14 złotych, 11 srebrnych oraz dwa brązowe.
Autor: kip / Źródło: eurosport.pl