Spurs w końcu przerwali serię porażek. Jedenaście punktów Sochana

Mariusz Czykier

Akt. 16/12/2023, 09:47 GMT+1

Po 18 przegranych meczach z rzędu koszykarze San Antonio Spurs przerwali fatalną serię. W piątek we własnej hali wygrali z Los Angeles Lakers 129:115. Jeremy Sochan rzucił 11 punktów, zaliczył też osiem zbiórek i dwie asysty.

Sochan: zawsze będę dziki

Szczególnie udana dla koszykarzy z San Antonio była pierwsza kwarta, którą wygrali 42:22. W drugiej Lakersi odrobili dużą część strat, ale później kontrolę nad meczem odzyskali gospodarze. I utrzymali ją do końca spotkania, przerywając trwającą nieprzerwanie od 18 meczów serię porażek.
Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był grający w barwach San Antonio Devin Vassell. 23-latek zdobył 36 punktów, dokładając do tego sześć zbiórek i trzy asysty. W drużynie gości najlepszy występ zanotował LeBron James (23 punkty, 7 zbiórek, 14 asyst).
Sochan spędził na parkiecie niespełna 27 minut.
- Dał z siebie wszystko. Wykonał świetną pracę w obronie kryjąc LeBrona. Zmuszał go do różnych decyzji i utrudniał mu grę. Nie da się go zatrzymać, ale Jeremy podjął wyzwanie i się z niego wywiązał - chwalił po meczu polskiego zawodnika trener Spurs Greg Popovich.

Koszmarny bilans Spurs

Mecz z Lakersami był dopiero czwartym wygranym w bieżącym sezonie przez drużynę Polaka z 24 dotąd rozegranych. Spursi zajmują ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Liderem jest zespół Minnesota Timberwolves.
Na Wschodzie jednym z ciekawszych spotkań był mecz lidera Boston Celtics z czwartym w tabeli Orlando Magic. Celtowie wygrali 128:111, a najlepiej punktującym zawodnikiem (30 p.) był Jason Tatum.