Zryw w ostatniej kwarcie nic nie dał. Trwa fatalna seria ekipy Sochana

Akt. 14/12/2023, 10:18 GMT+1

Niemoc koszykarzy San Antonio Spurs z Jeremym Sochanem w składzie trwa. Zanotowali 18. porażkę z rzędu w lidze NBA, tym razem we własnej hali ulegli Los Angeles Lakers 119:122.

Sochan: nie jestem robotem (TVN24 BIS)

Na początku czwartej kwarty wydawało się, że goście z Los Angeles, występujący bez narzekającego na uraz lewej łydki LeBrona Jamesa, nie będą musieli drżeć o zwycięstwo. Mieli 20-punktową przewagę (94:74), ale gracze Spurs ostro wzięli się wtedy do pracy. Na 22 sekundy przed końcem meczu, po skutecznym rzucie wolnym Victora Wembanyamy, gospodarze przegrywali 116:117.
Do remisu jednak nie doprowadzili. Wygraną Lakers przypieczętował najskuteczniejszy tego dnia Anthony Davis (37 punktów), który na początku gry podkręcił kostkę, ale mimo bólu ani myślał odpuścić.

Sochan nieskuteczny

W ekipie z Teksasu błyszczał Wembanyama, który zanotował 30 pkt, 10 zbiórek i sześć bloków.
Sochan, który wyszedł w pierwszej piątce Spurs, spędził na parkiecie 29 minut. Polak miał problem ze skutecznością, zdobywając pięć punktów (2/9 z gry, 1/4 za trzy). Do tego dołożył osiem zbiórek i pięć asyst.
Zespół z San Anotnio przegrał 18. kolejne spotkanie w lidze. Niemoc trwa od 2 listopada, gdy zawodnicy prowadzeni przez trenera Grega Poppovicha niespodziewanie pokonali na wyjeździe Phoenix Suns 132:121.
- W pierwszej połowie nie walczyliśmy. Nie graliśmy mądrze i starannie, próbowaliśmy grać zbyt szybko. Nie zrobiliśmy niczego, z czego bogowie koszykówki byliby zadowoleni. W drugiej części meczu moi zawodnicy grali lepiej, rywalizowali, podejmowali dobre decyzje. Każdy popełnia błędy, ale walczyli o zwycięstwo. Jestem z tego zadowolony i chcę zobaczyć, jak przeniesie się to na piątek - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Popovich.
Z bilansem 3-20 San Antonio Spurs zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Drużyna Los Angeles Lakers jest piąta (15-10).
Obydwa zespoły spotkają się ponownie już w nocy z piątku na sobotę.