Popisowe otwarcie Donczicia. Był nie do zatrzymania

Akt. 04/01/2024, 12:55 GMT+1

Kolejny świetny mecz Luki Donczicia. Słoweniec zdobył 41 punktów, w tym 30 do przerwy, a jego Dallas Maverics pokonali u siebie Portland Trail Blazers 126:97.

Miami Heat - Denver Nuggets w finale NBA 2023

Donczić w tym sezonie zdobywa średnio 33,4 pkt. na mecz. Lepszy jest tylko Kameruńczyk Joel Embiid z Philadelphia 76ers - 34,8 pkt.
24-latek mógł tego dnia zdobyć więcej punktów, ale trener Jason Kidd nie widział potrzeby eksploatowania swojej gwiazdy. Po świetnej pierwszej połowie Donczicia Mavericks prowadzili aż 78:47.
Na czwartą kwartę Teksańczycy wychodzili, mając 28 punktów przewagi i Słoweniec do końca meczu nie wstał już z ławki rezerwowych. 41 punktów zdobył w trakcie 31 minut na parkiecie. Trafił 13 z 21 rzutów z gry oraz 11 z 14 wolnych.

Rekord

To był siódmy w tym sezonie mecz Donczicia, w którym uzyskał co najmniej 40 punktów. Nikt inny nie może się pochwalić takim osiągnięciem.
Z bilansem 20 zwycięstw i 15 porażek Mavericks zajmują siódme miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Trail Blazers (9-24) są na przedostatniej, 14. pozycji. Słabsze jest tylko San Antonio Spurs (5-28). Zespół Jeremy'ego Sochana minionej nocy odpoczywał.