Wembanyama zderzył się z amerykańską koszykówką. Debiut Francuza w Lidze Letniej

08/07/2023, 21:29 GMT+2

Numer 1 ostatniego draftu Victor Wembanyama zadebiutował w Lidze Letniej w barwach San Antonio Spurs. Uznawany za największy koszykarski talent ostatnich lat Francuz dobrze spisał się w grze defensywnej, ale zawiódł w ataku. Spurs pokonali u siebie Charlotte Hornets 76:68.

Victor Wembanyama (Getty Images)

Przed publicznością w Thomas & Mack Center w Las Vegas mierzący 223 cm reprezentant Francji zdobył dziewięć punktów, trafiając tylko dwa z 13 rzutów z gry (1/6 za trzy).
Zaprezentował jednak dużą energię i dobre statystyki w innych elementach. Grając 27 minut trafił także wszystkie cztery rzuty wolne, miał osiem zbiórek (wszystkie w obronie), trzy asysty, pięć bloków i trzy straty.
W zespole z Teksasu nie wystąpił reprezentant Polski 20-letni Jeremy Sochan, wybrany w ubiegłym roku z numerem 9 draftu.

Dziewięć punktów Podziemskiego

W innym meczu Ligi Letniej w mieście hazardu Golden State Warriors przegrali z Los Angeles Lakers 96:103. W pokonanym zespole zagrał mający polskie korzenie Brandin Podziemski (196 cm), wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 19. W 30 minut (najwięcej w drużynie) zdobył dziewięć punktów, trafiając trzy z 10 rzutów z gry (1/4 za trzy) i dwa z pięciu wolnych. Miał także 11 zbiórek, dwie asysty, przechwyt, blok i pięć strat.
W dwóch poprzednich meczach przedsezonowych Podziemski zanotował 12 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst oraz 17 pkt, 4 zb. i 5 przechwytów.