Pożegnalny mecz Koszarka. Świętowania nie było

Dariusz Szarmach

Akt. 06/06/2023, 23:16 GMT+2

Wielokrotny reprezentant Polski Łukasz Koszarek w ostatnim meczu w karierze nie miał powodów do świętowania. W spotkaniu o brązowy medal Energa Basket Ligi jego Legia Warszawa co prawda wygrała z BM Stalą Ostrów Wielkopolski 88:85, ale w dwumeczu okazała się gorsza o dziewięć punktów i z podium cieszyli się rywale.

Koszarek zakończył karierę

Trener Wojciech Kamiński przed wtorkowym meczem mówił, że chciałby, aby Koszarek pożegnał się wybitnym występem. Nie udało się. Popularny "Koszar" na pożegnanie z parkietami zagrał przez dziesięć minut, nie zdobył punktu, miał zbiórkę, asystę i przechwyt.

Stal broniła przewagi

W pierwszym meczu obu drużyn w Warszawie Stal wygrała 85:73. W rewanżu u siebie broniła więc dwunastu punktów przewagi.
Koszarek nie wyszedł w pierwszej piątce swojego zespołu, ale jego koledzy podeszli do spotkania z animuszem i już po czterech minutach odrobili straty. Kiedy najbardziej doświadczony z polskich koszykarzy pojawił się na boisku, Legia prowadziła 31:12! Z czasem gra się wyrównała, a gospodarze z minuty na minutę zmniejszali straty. Do przerwy przegrywali już tylko 44:48.
Po zmianie stron przyjezdni ponownie ruszyli do ofensywy i zdołali osiągnąć przewagę 12 pkt. (74:62) na osiem minut przed końcem konfrontacji. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Ostrowa Wlkp. Miejscowi w końcówce lepiej bronili, bardzo dobrze trafiali za trzy punkty i to dało im sukces.

Łukasz Koszarek zakończył karierę

Kariera Koszarka

39-letni Koszarek w niezwykle bogatej karierze klubowej pięciokrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski, zdobył także pięć srebrnych oraz trzy brązowe medale. Rozgrywający w dorobku też ma cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary.
W reprezentacji rozegrał 212 oficjalnych spotkań, w których rzucił 1242 pkt. Jest piąty na liście zawodników z największą liczbą występów w barwach narodowych.