Zwycięstwa Los Angeles Lakers i Golden State Warriors w lidze NBA - koszykówka

09/01/2021, 10:18 GMT+1

Nigdy nie skreślaj starych mistrzów. Zwycięzcy NBA z lat 2017 i 2018 Golden State Warriors odrobili 22-punktową stratę i pokonali Los Angeles Clippers (115:105). W piątek wygraną zanotowali też broniący tytułu Los Angeles Lakers i mistrzowie z 2019 roku Toronto Raptors.

Po środowej porażce z Clippers 101:108 tym razem Warriors zwyciężyli, choć nie bez kłopotów. Trzy minuty i 15 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty wysoko przegrywali (63:85), ale rozpoczęli pogoń, seryjnie zdobywali punkty i przed ostatnią odsłoną tracili już tylko sześć (81:87).
W czwartej kwarcie szybko doprowadzili do remisu 87:87, a na prowadzenie 92:89 wyszli 10 minut przed końcową syreną. I już go nie oddali. Po raz kolejny w ekipie Wojowników świetnie zagrał Stephen Curry – 38 punktów i 11 asyst. Trafił dziewięć trójek na 14 prób. Wśród gości najskuteczniejszy był Paul George – 25 pkt. i siedem asyst.

Mistrzowie ledwo wygrali

Broniący tytułu Lakers pokonali Chicago Bulls 117:115. W składzie triumfatorów zabrakło kontuzjowanych Anthony'ego Davisa i Kentaviousa Caldwella-Pope'a. Prym wiódł tradycyjnie LeBron James – 28 pkt., choć spudłował wszystkie pięć rzutów za trzy, oraz po siedem zbiórek i asyst, a wyróżnił się też rezerwowy Montrezl Harrell – 17 pkt. i 14 zbiórek.
Wśród Byków brylował Zach Lavine, który uzyskał 38 punktów, lecz na 4,7 s przed końcem spudłował przy stanie 115:116.
Drużyna Raptors w każdej części gry zdobyła minimum 33 punkty i ostatecznie wygrała na wyjeździe z Sacramento Kings 144:123, mimo że zaczęła spotkanie od 0:8, a potem było 21:40.
Gości do sukcesu poprowadził Fred VanVleet – 34 pkt. Świetne statystyki miał Pascal Siakam - 17 pkt., 12 asyst, dziewięć zbiórek.