Zjednoczona Liga VTB koszykarzy. Stelmet Zielona Góra - Cmoki Mińsk - wynik i relacja

15/12/2019, 21:03 GMT+1

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra pokonali we własnej hali Tsmoki Mińsk po dogrywce 102:96 w swoim dziewiątym występie w Zjednoczonej Lidze VTB. To ich czwarta wygrana w sezonie, która dała im awans na siódme miejsce w tabeli. Transmisje z Ligi VTB w Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player.

Stelmet był faworytem niedzielnego spotkania, ale musiał mocno się namęczyć, by odnieść zwycięstwo. Rywale, choć wygrali do tej pory tylko jeden mecz, postawili zielonogórzanom twarde warunki. Byli skuteczni w rzutach za dwa i trzy punkty (odpowiednio 62 i 44 procent) i nieźle bronili.

Zyskowski najlepszym strzelcem

Stelmet przegrywał po 30 minutach 63:71 i dopiero w ostatniej kwarcie udało mu się uzyskać minimalną przewagę. Na 42 sekundy przed końcem tej części polski zespół prowadził 84:81. Goście doprowadzili jednak do remisu po rzucie zza łuku Alaksieja Tracineckiego. Potrzebna była dogrywka, w której minimalnie lepszy okazał się Stelmet. Najlepszym graczem z double-double był amerykański środkowy Drew Gordon - 17 pkt i 12 zbiórek. Na wyróżnienie zasłużył także polski skrzydłowy Jarosław Zyskowski, który rzucił 21 "oczek".

Najlepszym graczem rywali był Amerykanin Rob Lowery, który w minionym sezonie zdobył srebro MP z Polskim Cukrem Toruń. Miał 19 pkt, pięć zbiórek i cztery asysty.

Zespół z Zielonej Góry z bilansem 4-5 zajmuje siódmą lokatę w 13-zespołowej lidze VTB. Z kompletem 11 wygranych prowadzi drużyna Chimki Moskwa. Kolejne spotkanie Stelmet rozegra 22 grudnia we własnej hali z Astaną z Kazachstanu.
Transmisje z Ligi VTB w Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - 102:96 (23:21, 21:24, 19:26, 21:13, dogr. 18:12)

Stelmet Enea BC: Jarosław Zyskowski 21, Ludvig Hakansen 19, Tony Meier 17, Drew Gordon 17, Łukasz Koszarek 9, Joe Tomasson 6, Przemysław Zamojski 6, Ivica Radić 4, Marcel Ponitka 3;

Najwięcej punktów dla Cmoki: Rob Lowery 19, Dominez Burnett 17, Maksim Sałasz 17.
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl