Zakażenia koronawirusem w NBA. Seth Curry z Philadelphia 76ers z pozytywnym wynikiem testu

08/01/2021, 13:43 GMT+1

Alarm w NBA po wykryciu koronawirusa u Setha Curry'ego. Koszykarz Philadelphia 76ers o pozytywnym wyniku dowiedział się w trakcie wyjazdowego spotkania z Brooklyn Nets. Testy ma przejść teraz cały zespół Szóstek. Nie wiadomo, co z ich kolejnym meczem.

Ekipa z Filadelfii, czołowa siła ligi, doznała drugiej porażki w sezonie. Przegrała z Nets wyraźnie 109:122, ale nie to było najważniejsze. 76ers nigdzie się nie ruszali z Nowego Jorku, a w piątek wszyscy koszykarze, a także cały sztab trenerski, zgodnie z przyjętym na początku sezonu protokołem bezpieczeństwa, przejdą testy na obecność koronawirusa.
Curry nie pomógł kolegom na boisku, bo narzekał na ból w kostce. Urazu nabawił się w poprzednim meczu. Szkopuł w tym, że spotkanie z Nets oglądał z ławki rezerwowych, a o pozytywnym wyniku swojego wcześniej wykonanego testu dowiedział się w trakcie pierwszej kwarty. Owszem, rzucający obrońca miał założoną maskę, ale problem leży gdzie indziej.

"Obok trenera i rezerwowego"

"Siedział obok asystenta trenera Sama Cassella i dwa miejsca obok rezerwowego środkowego Dwighta Howarda, zanim ten ruszył na rozgrzewkę. Kiedy podstawowy środkowy Joel Embidid trzy minuty przed końcem kwarty skierował się ku ławce rezerwowych, usiadł bezpośrednio przy Currym. Tam pozostał do końca pierwszej kwarty" – relacjonuje Adrian Wojnarowski z espn.com, zwracając uwagę na kontakt zakażonego z trenerem oraz kolegami i ryzyko większej liczby zakażeń w zespole.
Gdy rozpoczęła się kolejna kwarta, Curry'ego próżno było szukać na ławce. Chwilę wcześniej klub z Filadelfii miał dowiedzieć się o pozytywnym wyniku testu swojego obrońcy i odizolować go od reszty.
Curry to młodszy brat Stephena, trzykrotnego mistrza NBA z Golden State Warriors.
Może pluć sobie w brodę, bo czeka go teraz dwutygodniowa przerwa. A sezon rozpoczął wyśmienicie. W ośmiu rozegranych spotkaniach notował średnio 17 punktów i 3,6 asysty na mecz.
Kolejny występ Szóstek, z Denver Nuggets w nocy z soboty na niedzielę, ma zostać przełożony.