VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice: wynik i relacja -

18/04/2021, 19:50 GMT+2

Wielki sukces koszykarek VBW Arki Gdynia. Podopieczne trenera Gundarsa Vetry zostały mistrzyniami Polski po tym, jak w niedzielę pokonały we własnej hali CCC Polkowice 97:69 (24:19, 21:13, 35:18, 17:19). Arka wygrała finałową rywalizację play off 3-2.

Decydująca o tytule potyczka była jednostronnym widowiskiem, a bohaterką spotkania zostala Barbora Balintova, która nawet na sekundę nie opuściła parkietu. Słowaczka zdobyła 24 punkty, z czego 19 w kluczowej trzeciej kwarcie, miała też 11 asyst. 27 "oczek", 10 zbiórek oraz cztery kluczowe podania dołożyła Australijka Alice Kunek.

Zacięta rywalizacja

W dwóch pierwszych meczach broniące tytułu gdynianki wygrały we własnej hali 69:67 i 71:65, ale kolejne dwie konfrontacje na Dolnym Śląsku zakończyły się sukcesem CCC - 74:59 (była to pierwsza porażka Arki w sezonie) oraz po dogrywce 79:74.

W Polkowicach, a także w piątej potyczce w Gdyni, mistrzynie Polski zagrały poważnie osłabione, bowiem kontuzje wyeliminowały Angelikę Slamovą i Kamilę Podgórną. W sumie trener Gundars Vetra miał do dyspozycji tylko dziewięć zawodniczek, jednak rywalizująca wąskim składem Arka zdołała wykazać swoją wyższość nad rywalkami.
Koszykarki Arki prowadziły już na początku meczu (13:3). Później spotkanie się wyrównało. W połowie meczu gospodynie prowadziły 45:32. W znakomitym stylu gdynianki rozpoczęły trzecią kwartę. Zdobyły osiem punktów z rzędu (autorką pięciu była Balintova) i 22. minucie zrobiło się już 53:32. W 26. minucie po dwóch wolnych słowackiej rozgrywającej Arka wygrywała 64:41 i było praktycznie po meczu.