Toronto Raprots - Los Angeles Lakers, wynik i relacja - wyniki wtorkowych meczów ligi NBA

07/04/2021, 08:57 GMT+2

Sędziowie mięli pełne ręce roboty już w pierwszej kwarcie meczu Toronto Raptors z Los Angeles Lakers (101:110). Po przepychankach i akcjach rodem z zapasów skończyło się na dwóch wykluczeniach.

Do zamieszania doszło pod koniec pierwszej kwarty. Gracz Los Angeles Lakers Niemiec Denis Schroeder biegł tuż za OG Anunobym, po czym zablokował jego rzut. Brytyjczyk z Toronto Raptors stracił równowagę, dlatego rywal złapał go w pół. Schroeder tłumaczył po meczu, że "nie chciał, by ten zrobił sobie krzywdę".
Problem w tym, że podrażniony nieudaną akcją pod koszem Anunoby zupełnie inaczej odebrał gest swojego rywala, a gdy tylko stanął stabilniej na nogach, postanowił mu się zrewanżować. Chwycił go niczym zapaśnik i powalił na parkiet.

Rozumie zachowanie swojego kolegi

- Musisz iść z tym do wrestlingu - zwrócił się krótko do rywala po meczu Schroeder.
Na ten incydent błyskawicznie zareagował stojący niedaleko Montrezl Harrell. Kolega Schroedera z Lakers błyskawicznie ruszył w kierunku, gdzie akurat leciały iskry, kilkukrotnie popychając próbującego rozdzielać obu graczy Gary'ego Trenta Jr. (gracza Raptors).
- Jesteśmy braćmi, jesteśmy rodziną. Powiedziałem mu, że zrobiłbym dla niego to samo. Jestem mu bardzo wdzięczny za tę reakcję - ocenił agresywne zachowanie swojego kolegi Niemiec.

W okrojonym składzie nie dali rady

Na szczęście sytuację dość szybko udało się opanować. Sędziowie przeanalizowali również całe zajście i postanowili wyrzucić Anunoby'ego i Harrella z boiska.
Był to problem zwłaszcza dla Raptors, którzy nie tylko stracili jednego ze swoich najlepszych graczy, ale przez większość spotkania musieli radzić sobie w zaledwie ośmioosobowym składzie. To pokłosie licznych kontuzji w zespole, przez które brakuje m.in. Kyle'a Lowry'ego i Freda VanVleeta.
I rzeczywiście, to Lakers byli górą. Mistrzowie NBA triumfowali 110:101.
Aż siedmiu zawodników zwycięzców zdobyło przynajmniej dziesięć punktów.
Wyniki wtorkowych meczów ligi NBA:Toronto Raptors - Los Angeles Lakers 101:110
Atlanta Hawks - New Orleans Pelicans 123:107
Boston Celtics - Philadelphia 76ers 96:106
Denver Nuggets - Detroit Pistons 134:119
Golden State Warriors - Milwaukee Bucks 122:121
Indiana Pacers - Chicago Bulls 97:113
Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 133:116