Sergio Llull z Realu Madryt doznał bardzo brzydko wyglądającej kontuzji. Wrócił jednak na parkiet

02/11/2019, 19:36 GMT+1

Sergio Llull to jeden z najbardziej znanych i najlepszych hiszpańskich koszykarzy ostatnich lat. Podczas piątkowego meczu Euroligi jego Realu w Madrycie doznał bardzo brzydko wyglądającej kontuzji. Mimo urazu i ogromnego obrzęku, grał dalej i zdobył 12 punktów.

W szóstej kolejce najbardziej prestiżowych rozgrywek koszykarskich na Starym Kontynencie Real podejmował Albę Berlin. Gospodarze byli faworytami tego starcia i od początku pokazywali, że myślą tylko o zwycięstwie.

Wielki opatrunek na całym łokciu

Po pierwszej kwarcie prowadzili już 28:14. To właśnie w niej kontuzji prawego łokcia doznał Sergio Llull. 31-letni rzucający Realu zderzył się z jednym z rywali. Na jego łokciu pojawiła się duża opuchlizna. Nie wyglądało to dobrze.
Zawodnik szybko udał się do szatni. Tam udzielono mu pomocy lekarskiej. Na ramieniu fizjoterapeuci założyli mu wielki opatrunek uciskowy. Wydawało się, że Llull nie będzie w stanie wrócić na parkiet. Tymczasem już kilka minut później znów był na boisku i dograł spotkanie do końca.
Potem "pochwalił" się widowiskową opuchlizną w mediach społecznościowych. "Ten łokieć wygląda jak piłka do kosza" – komentowali kibice.

Jeden z bohaterów finału mundialu

Mimo wielkiego obrzęku w całym spotkaniu rzucił 12 punktów, a jego drużyna w hali WiZink Center pokonała Albę 85:71. W Eurolidze po sześciu kolejkach ma na koncie trzy zwycięstwa. W tym momencie w tabeli daje mu to 11. miejsce. W całych rozgrywkach występuje 18 zespołów.
Na razie nie wiadomo, czy doświadczony koszykarz będzie mógł zagrać w niedzielnym spotkaniu hiszpańskiej ekstraklasy w Vitorii.
Llull niespełna dwa miesiące temu był jednym z bohaterów finału mistrzostw świata. W wygranym przez Hiszpanów 95:75 meczu z Argentyną w niespełna 23 minuty rzucił 15 punktów.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl