Polska - WKS: wynik na żywo i relacja live - mistrzostwa świata w koszykówce 2019

04/09/2019, 04:00 GMT+2

W trzecim spotkaniu na mistrzostwach świata w Chinach Polacy odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Biało-Czerwoni pokonali afrykańską drużynę 80:63. Tak relacjonowaliśmy mecz z WKS w eurosport.pl.

W piątek Polacy zmierzą się z przegranym meczu Rosja - Argentyna. To spotkanie dziś o 14:30 polskiego czasu. Jeśli wygramy następne starcie, to prawdopodobnie będziemy w najlepszej ósemce na świecie! Zapraszamy na kolejne koszykarskie emocje.

W całym spotkaniu najskuteczniejszy był Abouo - 23 punkty.
Cieszymy się z trzeciej wygranej na mistrzostwach świata, tym razem aż 17 punktami. Liderem naszej drużyny był dziś Adam Waczyński - 16 punktów. Kulig dołożył 14, a Ponitka 12.
80:63. Iworyjczycy trafiają na koniec meczu - Zerbo spod kosza.
80:61. Najpierw rywale, potem Olejniczak wsadza piłkę po podaniu Łączyńskiego.
78:59. Kulig najpierw blokuje Abouo, a kilkanaście sekund później Koszarek trafia za trzy.
75:59. Tymczasem Kulig na luzie z rogu za trzy, brawo!
72:59. Thompson 2/2 z rzutów osobistych.
72:57. Waczyński! Trafia za trzy! 3/3 naszego kapitana. Będzie kolejny czas dla trenera WKS. Już nikt i nic nie powinno nam odebrać zwycięstwa.
69:57. WKS odpowiada szybko - łatwe punkty.
69:55. Waczyński pięknie z dystansu. Wydawało się, że za trzy, ale jednak za dwa.
67:55. Nie myli się za to w kolejnej akcji nasz najmłodszy gracz. Ładnie przedarł się przez obronę rywali. Wcześniej dla rywali trafił a jakże...Abouo.
Nasz zawodnik pudłuje jednak rzut osobisty.
65:53. Balcerowski! Szansa na akcję dwa plus jeden. Wcześniej jednak czas dla afrykańskiej ekipy.
63:53. Thompson spod kosza. Ciągle jednak spora przewaga Polaków.
63:51. Znowu świetnie dzieliliśmy się piłką i na koniec akcji Ponitka trafia za dwa.
61:51. Kolejna długa akcja Polaków, tym razem skuteczna. Kulig rzucał, rywale dotknęli jeszcze po drodze piłkę.
Ładna zespołowa akcja Polaków, ale bez punktów.
59:51. Thompson pewnie z rzutów osobistych. Dwie próby, dwie udane.
59:49. Koszarek do Ponitki i kontra zakończona wsadem. Plus dziesięć dla Polaków.
57:49. Ale to my zdobywamy pierwsze punkty. Kulig dwukrotnie z linii rzutów wolnych.
Afrykanie zaczynają ostatnią kwartę.
55:49. Thompson myli się, Polacy przejęli piłkę, ale ich rzut także nie znalazł się w koszu. Przed czwartą kwartą ciągle jesteśmy na prowadzeniu.
Łatwa strata Polaków i rywale będą kończyć trzecią kwartę.
55:49. Kulig za dwa, Abou odpowiada. Gracz rywali ma już 19 punktów na koncie.
Czas na żądanie dla Mike'a Taylora.
53:47. Baru dobił rzut kolegi.
53:45. Kulig nie myli się z rzutów osobistych.
51:45. 1/2 Balcerowski z rzutów osobistych.
Balcerowski pięknie przedarł się pod kosz - faulowany.
50:45. Świetnie Waczyński zobaczył Sokołowskiego. Widać to zgranie w naszej drużynie.
48:45. Celna odpowiedź Thompsona.
48:43. Ponitka za trzy! W idealnym momencie, w ostatniej akcji naszego zespołu.
45:43. Abouo w akcji dwa plus jeden. Zbliżają się do nas koszykarze Wybrzeża Kości Słoniowej.
45:40. Trafił Ponitka, a w następnej akcji Diabate.
43:38. Nareszcie Slaughter, wcześniej dla rywali Abouo.
41:36. Edi 1/2. Drugi rzut fatalny.
Drugi faul Ponitki, Edi z rzutów osobistych.
Widowiskowe podanie do Ponitki, ale wcześniej faulował Cel. Szkoda.
41:35. Za dwa punkty trafił Waczyński.
35:39. Rywale odpowiadają tym samym, a konkretnie Thompson.
39:32. Otwieramy ją trójką Cela.
III kwartę rozpoczynają Polacy.
W przerwie łyk statystyk.

Trwa przerwa, więc prezentujemy jedną z ładniejszych akcji Polaków w pierwszej połowie.
36:32. Mogliśmy zakończyć tę kwartę rzutem, ale lekki chaos i straciliśmy piłkę. Nie zmienia to jednak faktu, że za nami bardzo dobra kwarta w wykonaniu Polaków.
Edi nie zraża się nieudanymi trójkami i znowu nie wyszło. Pod koszem WKS-u myli się natomiast Olejniczak.
Tymczasem Sokołowski opatrywany na ławce. Oby nic groźnego.
36:32. Abouo miał dużo miejsca. Po chwili strata Biało-Czerwonych i łatwe punkty Diabate.
36:28. Slaughter! Fantastyczna trójka i już osiem punktów przewagi Polaków.
Przerwa dla naszych rywali.
33:28. Wreszcie! Sokołowski do Hrycaniuka, łatwe punkty.
31:28. Koszarek za trzy!
28:28. Ładnie pograli teraz w naszej strefie rywale. Pamba do Bamby i punkty tego drugiego.
Edi myli się z dystansu, ale w akcji Polaków błąd kroków popełnił Hrycaniuk.
28:26. Świetna kontra i znowu trafia Sokołowski.
Trener Iworyczyków poprosił o czas.
26:26. Wsad Balcerowskiego! Polacy tradycyjnie już w drugiej kwarcie prezentują się znaczenie lepiej niż w pierwszej.
24:26. I mamy pierwsze punkty Sokołowskiego. Efektowny wsad.
22:26. Pierwszy punkt Balcerowskiego w tym spotkaniu.
21:26. Kulig trafia jeden rzut osobisty. Piłki nie udało się nam zebrać.
20:26. Abouo na przebój. Nie możemy znaleźć sposobu na tego zawodnika.
Zaczynamy II kwartę
20:24. Abouo trafia za trzy, równo z syreną kończącą pierwszą kwartę. Skuteczni są z dystansu dzisiaj Iworyjczycy. Cztery rzuty, cztery trafione.
20:21. Są punkty Pamby.
20:19. Tylko jeden celny Waczyńskiego.
Zmiany w polskim zespole. Koszarek, Gruszecki, Balcerowski na parkiecie.
19:19. Rywale odpowiadają z półdystansu.
17:15. Polacy na prowadzeniu. Cel trafia, a kilkanaście sekund później Kulig.
15:15. Polacy jednak odpowiedzieli znakomicie. Najpierw Slaughter, a potem Waczyński.
11:15. Świetna, indywidualna akcja Abouo.
11:13. Jest odpowiedź Waczyńskiego. Druga trójka naszego kapitana.
8:13. Cel myli się za trzy. Za to nie ma z tym problemu Abouo.
8:10. Hrycaniuk jednak szybko odpowiada.
6:10. Proszę bardzo, rozochocili się Iworycjczycy. Thompson za trzy.
6:7. Diabate i WKS z pierwszą trójką w tym meczu.
6:4. Świetna akcja Polaków. Hrycaniuk kapitalnie obsłużył Ponitkę, a ten ładnie wpakował piłkę do kosza.
4:4. Ponitka z rzutów osobistych. Pierwsze pudło, drugi rzut celny.
3:4. Slaughter ładnie przedarł się pod kosz, ale nie trafił. To udało się za to Thompson.
3:2. Waczyński! I jest pierwsza trójka.
Łatwa strata Polaków, ale Thompson też zgubił piłkę w wydawało się prostej sytuacji.
0:2. Pierwsze punkty dla Iworyjczyków. Swoje możliwości pokazał Zerbo.
Piłkę wywalczyła afrykańska drużyna.
ZACZYNAMY!
A WKS? Abouo, Diabate, Edi, Thompson, Zerbo.
U nas pierwsza piątka niezmienna: Slaughter, Ponitka, Cel, Waczyński, Hrycaniuk.
Pora na hymn naszego rywala, który na mistrzostwach świata jeszcze nigdy nie wygrał z zespołem Europy.
Czas na Mazurka Dąbrowskiego.

Pamiętacie płomienną przemowę trenera Mike'a Taylora przy okazji meczu z Chinami? Tu mamy obrazek z szatni przed meczem z WKS.
Widać dużą koncentrację.
Na parkiecie trwa właśnie prezentacja polskiego zespołu.

Podczas mistrzostw w Chinach nie brakuje świetnych podań, wsadów, akcji.
- Mamy przed sobą bardzo ważny mecz, bo wynik jest wliczany do kolejnej rundy. Dlatego nie chcemy odpuszczać, lecz porządnym akcentem zakończyć pierwszą fazę grupową. Potem zaczniemy myśleć o następnych wyzwaniach - wyjaśnił Mateusz Ponitka.
Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej przegrała dwa dotychczasowe mecze turnieju. Najpierw uległa Chińczykom 55:70, potem Wenezueli - 71:87.
Druga fraza to znów walka w grupach. Już wiadomo, że Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją i Argentyną. Jeden z tych zespołów będzie miał sześć punktów, a drugi pięć. Ich bezpośredni mecz odbędzie się w środę. Stawkę uzupełni zwycięzca spotkania Chiny - Wenezuela, który zgromadzi pięć punktów.
Podczas drugiej fazy będą liczyć się wszystkie dotychczasowe rezultaty. Zarówno duże punkty za wygrane i przegrane (jedno oczko), jak i bilans rzuconych oraz straconych koszy. Polacy nie będą musieli mierzyć się z zespołem, z którym walczyli już w pierwszej fazie.
Po dwóch zwycięskich meczach (z Wenezuelą i Chinami) Polacy awansowali już do drugiej rundy, ale nadal mają o co grać. W przypadku wygranej z WKS będą mieli sześć punktów na koncie.
Kiedy mecz Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej? Trzecie spotkanie Biało-Czerwonych na mistrzostwach świata w koszykówce odbędzie się w środę o godzinie 10.00 czasu polskiego. Mike Taylor i jego drużyna zagrają w Pekinie. Będzie to ich ostatnie spotkanie pierwszej fazy turnieju.
Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej - 80:63 (KONIEC)
Autor: TG, lukl / Źródło: eurosport.pl