Play-off NBA 2021/2022. 11 maja, wyniki meczów i relacja - koszykówka

12/05/2022, 12:07 GMT+2

Znakomite zwycięstwo Memphis Grizzlies nad Golden State Warriors wydarzeniem nocy w drugiej rundzie play-off NBA. Ważną wygraną w Bostonie odnieśli broniący tytułu koszykarze Milwaukee Bucks. W obu parach kwestia awansu pozostaje otwarta.

Memphis Grizzlies rozbili u siebie Golden State Warriors 134:95 i utrzymali się w walce o awans do finału Konferencji Zachodniej - w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają 2-3.
Dla zwycięzców po 21 punktów zdobyli Desmond Bane, Jaren Jackson jr i Tyus Jones. W ich składzie wciąż nie ma kontuzjowanego Ja Moranta, który prawdopodobnie już w tym sezonie nie zagra, bo zmaga się z kontuzją kolana.
Grizzlies nigdy wcześniej nie wygrali meczu w fazie play off tak dużą różnicą punktową. A zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo w trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili nawet ponad 50 punktami.
Kolejny mecz tych drużyn zaplanowano na piątek w San Francisco.

Świetny Antetokounmpo

Tymczasem Bucks pokonali na wyjeździe Celtics 110:107. W rywalizacji do czterech zwycięstw Bucks prowadzą 3-2 i są o krok od awansu do finału Konferencji Wschodniej.
Giannis Antetokounmpo zdobył w tym spotkaniu 40 punktów i miał 11 zbiórek. W barwach broniących tytułu Bucks dobrze spisali się też Jrue Holiday - 24 pkt, po osiem zbiórek i asyst - oraz Bobby Portis: 14 pkt i 15 zbiórek.
Goście jeszcze w ostatniej kwarcie przegrywali 14 punktami, ale doprowadzili do remisu 43 sekundy przed końcową syreną.
Szósty mecz zaplanowano na piątek w Milwaukee.
Wyniki środowych meczów drugiej rundy play-off NBA:
Konferencja Wschodnia
Boston Celtics - Milwaukee Bucks 107:110 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-2 dla Bucks)
Konferencja Zachodnia
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 134:95 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-2 dla Warriors)

Autor: Srogi/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP