Phoenix Suns - Golden State Warriors: wynik meczu i relacja - NBA

17/11/2022, 14:05 GMT+1

Ósmy wyjazdowy mecz i ósma porażka koszykarzy Golden State Warriors w obecnym sezonie NBA. W środę obrońcy mistrzowskiego tytułu przegrali na wyjeździe z Phoenix Suns 119:130, mimo że aż 50 punktów dla popularnych Wojowników zdobył Stephen Curry.

Choć Curry, który zanotował także dziewięć zbiórek i sześć asyst, rozegrał niesamowite spotkanie, to Suns szybko przejęli inicjatywę. W pierwszej połowie ich przewaga zwykle nie przekraczała kilku punktów, ale po przerwie byli już nie do zatrzymania. Czwarta kwarta zaczynała się przy prowadzeniu gospodarzy 103:89.

Współpraca dała zwycięstwo Suns

Słońca odpowiedziały na wyczyny czterokrotnego mistrza NBA bardzo zespołową grą. Wszyscy z podstawowej piątki zdobyli więcej niż 10 punktów, a prym wiedli Cameron Payne, który wynikiem 29 oczek ustanowił rekord kariery, oraz Devin Booker (27 pkt. i dziewięć asyst).
- To ważne, aby mieć zespół. To zapewnia długowieczność i pozwala przetrwać sezon - powiedział Booker.
Curry na takie wsparcie nie mógł liczyć. Drugim strzelcem Warriors był Klay Thompson, który zdobył 19 punktów, trafiając tylko sześć z 17 rzutów z gry.
Tak słaby start sezonu na wyjazdach koszykarze z San Francisco mieli poprzednio 33 lata temu. W rozgrywkach 1989/90 przegrali dziewięć pierwszych spotkań w obcych halach.
- Porażki mogą stać się nawykiem, jeśli nie znajdziesz rozwiązania. Udawało nam się tego uniknąć przez długi czas. Wiemy, kim jesteśmy i mamy świadomość naszego potencjału - podkreślił Curry.

Warriors z bilansem sześciu zwycięstw i dziewięciu porażek zajmują 12. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Suns (9-5) sklasyfikowani są na drugiej pozycji. Prowadzi ekipa Portland Trail Blazers (10-4), która minionej nocy odpoczywała.