New York Knicks - Cleveland Cavaliers: Ricky Rubio zagrał najlepszy mecz w karierze - NBA

08/11/2021, 07:45 GMT+1

Ricky Rubio największym bohaterem nocy w NBA. Mimo że Hiszpan z Cleveland Cavaliers rozpoczął mecz z New York Knicks jako rezerwowy, to niemal w pojedynkę poprowadził swój zespół do wyjazdowego zwycięstwa 126:109.

Starcie sąsiadów z tabeli od początku było bardzo wyrównane, do przerwy gospodarze prowadzili nieznacznie (57:56). W drugiej połowie swój show zaczął Rubio, który bardziej chwalony był za występy w reprezentacji Hiszpanii niż w NBA.
Wchodzący z ławki rezerwowych rozgrywający zdobył w dwóch ostatnich kwartach 26 punktów, a łącznie aż 37 (osiem razy trafił za trzy punkty). Do okazałego dorobku dołożył jeszcze 10 asyst.

"Szaleje"

Jak się okazuje, Rubio jest pierwszym koszykarzem w całej historii NBA, który jako rezerwowy zanotował mecz z tak pokaźną zdobyczą punktową i liczbą decydujących podań. Dla 31-latka, który latem nie zdołał zdobyć drugiego medalu na igrzyskach olimpijskich (w rywalizacji w Tokio Hiszpania odpadła w ćwierćfinale z USA, za to Rubio znalazł się w najlepszej piątce turnieju) to także najbardziej owocny występ w całej, 11-letniej karierze.
Jego niedzielny występ w słynnej Madison Square Garden zachwycił także LeBrona Jamesa. Czołowy gwiazdor ligi, występujący w przeszłości w zespole Cleveland, napisał na Twitterze: "Rubio teraz szaleje".

Do czwartego z rzędu zwycięstwa Cavaliers (łącznie siódmego w sezonie, przy trzech porażkach) wydatnie przyczynili się także Evan Mobley - 26 punktów i dziewięć zbiórek oraz Jarrett Allen - 18 punktów i 17 zbiórek.
U nowojorczyków z dobrej strony pokazali się Julius Randle, Derrick Rose oraz Evan Fournier, zdobywcy odpowiednio 19, 17 i 15 punktów.