NBA. Zwycięski Marcin Gortat, Clippers wygrali po dogrywce

24/11/2018, 05:49 GMT+1

To był emocjonujący wieczór w Los Angeles. Jeszcze w końcówce czwartej kwarty Clippers przegrywali z Memphis Grizzlies, ale doprowadzili do dogrywki. W niej ekipa Marcina Gortata potwierdziła swoją wyższość, wygrywając 112:107.

Mecz był bardzo wyrównany, a żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć znacznej przewagi. Na ostatnią kwartę Clippers wychodzili prowadząc 75:70, ale zaczęli ją fatalnie. Przez blisko sześć minut zdobyli tylko trzy punkty, a rywale 14.

Dogonili

Przełomowy moment miał miejsce na 2.51 min przed końcem regulaminowego czasu gry. Grizzlies wówczas prowadzili ośmioma punktami, ale za szósty faul parkiet musiał opuścić ich rozgrywający Mike Conley.

Gospodarze do remisu doprowadzili, gdy na zegarze pozostawało 1,6 s dzięki trzem rzutom wolnym wykorzystanym przez Danilo Gallinariego. Włoch spotkanie zakończył z dorobkiem 20 punktów i dziewięciu zbiórek, a 22 pkt i 11 zbiórek uzyskał rezerwowy Montrezl Harrell.
Z kolei Gortat mecz rozpoczął w podstawowej piątce, a na parkiecie łącznie spędził 17 minut. Wykorzystał ten czas bardzo dobrze. Oprócz sześciu zdobytych punktów, miał także siedem zbiórek i asystę. Popełnił jedną stratę i jeden faul. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Hiszpan Marc Gasol - 27 pkt, 13 zbiórek i siedem asyst.

Idą łeb w łeb

Zespół polskiego koszykarza z bilansem 12-6 zajmuje drugie miejsce w Konferencji Zachodniej.
Taki sam bilans mają też Grizzlies oraz Portland Trail Blazers, z którymi koszykarze z Miasta Aniołów zmierzą się na wyjeździe w niedzielę.