NBA: wyniki i relacje z poniedziałkowych meczów - koszykówka

23/02/2021, 10:27 GMT+1

Los Angeles Lakers nie dali rady w dogrywce. Mistrzowie NBA ulegli 124:127 Washington Wizards, dla których było to już piąte zwycięstwo z rzędu. Legitymujący się najlepszym bilansem w lidze Utah Jazz bez problemów poradzili sobie z Charlotte Hornets 132:110.

Początek meczu nie wskazywał jednak, że stołeczny zespół ogra mistrzów. W drugiej kwarcie Wizards przegrywali różnicą 17 punktów, ale odrobili straty, wychodząc na prowadzenie w czwartej odsłonie.
Do remisu 115:115 i dogrywki doprowadził lider gospodarzy LeBron James, trafiając na niespełna 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, ale to goście w dodatkowych pięciu minutach rozstrzygnęli starcie na swoją korzyść.
James grając 43 minuty zdobył dla Jeziorowców 31 punktów, miał dziewięć zbiórek i 13 asyst, a Montrezl Harrell uzyskał rekordowe w sezonie 26 pkt oraz zebrał dziewięć piłek z tablic.
Obrońcy tytułu po raz pierwszy w tym sezonie przegrali trzy kolejne spotkania. Akurat we wszystkich tych meczach nie mogli wystąpić drugi gwiazdor zespołu Anthony Davis (kontuzja) oraz niemiecki rozgrywający Dennis Schroeder (protokół medyczny).

Hala mistrzów w końcu zdobyta

W ekipie gości lider klasyfikacji strzelców (średnia 32,9) Bradley Beal wypełnił w poniedziałek swoją normę, zdobywając w Staples Center 33 punkty, z czego sześć w trzech kolejnych akcjach w decydującym fragmencie dogrywki. W ekipie Czarodziejów wspierał go Russell Westbrook - 32 pkt. Sześć z nich zdobył w dogrywce, w której goście wygrali 12:9.
Było to ich pierwsze zwycięstwo w hali Lakers od marca 2017 roku. Natomiast piąta kolejna wygrana w lidze to ich najdłuższa seria zwycięstw od przełomu stycznia i lutego 2018, czyli czasów, gdy w zespole występował jeszcze Marcin Gortat.

Rekordowy wieczór Utah

Kłopotów z wygraniem swojego spotkanie nie mieli koszykarze Utah. Na parkiecie w Salt Lake City Donovan Mitchell zdobył dla zwycięzców 23 pkt i miał osiem asyst, a jeszcze trzech "Jazzmanów" miało co najmniej 20-punktową zdobycz: Australijczyk Joe Ingles i Georges Niang - po 21 i Jordan Clarkson - 20. W zespole Hornets wyróżnili się debiutant LaMelo Ball i były gwiazdor Utah Gordon Hayward - po 21.
W tym spotkaniu gospodarze ustanowili klubowy rekord, trafiając 28 (z 55) rzutów za trzy punkty. To o jedno trafienie mniej od najlepszego osiągnięcia w lidze.
- Drużyna nr 1 w lidze tak właśnie wygrywa mecze - oznajmił Mitchell.
Podopieczni trenera Quina Snydera wygrali 21 z ostatnich 23 spotkań i z bilansem 25-6 zdecydowanie prowadzą w całej lidze. W Konferencji Zachodniej wyprzedzają dwa zespoły z Los Angeles - Clippers i Lakers - po 22-10.
Na Wschodzie liderami są Philadelphia 76ers (20-11), Brooklyn Nets (20-12) i Milwaukee Bucks (18-13), które w poniedziałek nie grały.