NBA. Wyniki i relacja z 27 lutego. Brzydkie zachowanie Jaysona Tatuma. Co się stało? - Koszykówka

28/02/2023, 10:02 GMT+1

Jayson Tatum nie może zaliczyć ostatniej nocy do udanych. W poniedziałkowym meczu NBA jego ekipa Boston Celtics przegrała na wyjeździe z New York Knicks 94:109, a on sam nie dokończył spotkania z powodu przekroczonego limitu fauli. - Zostałem ukarany za coś, w czym prawdopodobnie miałem rację - przyznał po spotkaniu 24-latek.

Poniedziałkowe starcie od początku nie układało się dla Celtics najlepiej. Już po pierwszej kwarcie przegrywali oni bowiem 15:27, a przez kolejne minuty, aż do końcowej syreny, różnica między zespołami oscylowała wokół dziesięciu punktów na korzyść Knicks.

"Chciałem skomplementować"

Co więcej, skutecznego pościgu gościom nie ułatwił Tatum. Gwiazdor ekipy z Bostonu po raz pierwszy w karierze został ukarany dwoma przewinieniami technicznymi i musiał opuścić parkiet, gdy za zegarze pozostawały trzy minuty i 46 sekund.
- Wszystkim dobrym zawodnikom zdarzyło się zostać wyrzuconym z gry, więc to korzystne dla mojej reputacji - zaskoczył koszykarz.
Pierwszy faul odgwizdano 24-latkowi w trzeciej kwarcie, gdy ten zbyt ekspresyjnie starał się przekonać sędziego, że właśnie został sfaulowany.
- Zostałem ukarany za coś, w czym prawdopodobnie miałem rację. Natomiast drugie przewinienie otrzymałem, gdy powiedziałem do arbitra, że to najlepiej sędziowany mecz w moim życiu. Chciałem skomplementować, ale nie skończyło się to dobrze - dodał zawodnik.

Bucks przed Celtics

Dla zespołu Tatuma porażka w Nowym Jorku była podwójnie bolesna. Celtics przegrali bowiem szósty z ostatnich 15 meczów, a ich obecny bilans to 44-18, co poskutkowało spadkiem na drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.
Nowym liderem została drużyna Milwaukee Bucks, która minionej nocy odpoczywała, a która może się pochwalić serią 14 wygranych z rzędu (ogólny bilans to 43-17).