NBA. San Antonio pokonało Denver Nuggets. Sochan rzucił 19 punktów - koszykówka

11/03/2023, 08:33 GMT+1

Jeremy Sochan zdobył 19 punktów w piątkowym meczu San Antonio Spurs. Ekipa z Teksasu sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując na swoim parkiecie 128:120 Denver Nuggets, jeden z najlepszych zespołów w lidze.

Sochan tradycyjnie rozpoczął mecz w pierwszej piątce. Spędził na parkiecie 32 minuty. Trafił dziewięć z 16 rzutów z gry. Zaliczył także osiem zbiórek i trzy asysty. Tylko cztery punkty więcej od niego rzucił Keldon Johnson, najskuteczniejszy tego dnia zawodnik ekipy z San Antonio.
Polak przedłużył swoją znakomitą serię. W pięciu ostatnich spotkaniach notował średnią 18 punktów na mecz.
Zwycięstwo nad Nuggets to naprawdę duża niespodzianka, w której miał swój wymierny udział. Po tej porażce zespół Denver legitymuje się drugim, podobnie jak Boston Celtics, najlepszym bilansem meczów w lidze (46-21). Rozgrywkom przewodzą Milwaukee Bucks (48-18).

Trener wdzięczny kibicom

- Fani naprawdę nam pomagali. Uśpiliśmy ich w pierwszej kwarcie, a potem trochę ich obudziliśmy - przyznał Gregg Popovich. Trener Spurs zapewne miał na myśli przegraną w słabym stylu - 26:38 - pierwszą kwartę. Potem było lepiej. Ostrogi kolejne kwarty wygrały 13, czterema i trzema punktami.

Wśród gości na parkiecie trudny do zatrzymania był Nikola Jokić. Serbski środkowy mecz zakończył z 37 pkt., 11 zb. i 11 asystami. To jego 26. triple-double w karierze, co może mu ułatwić drogę do trzeciego tytułu MVP w lidze.
Była to 17. wygrana San Antonio w sezonie. Drużyna Sochana już wcześniej straciła matematyczne szanse na awans do fazy play-off NBA.
Wyniki piątkowych meczów koszykarskiej ligi NBA:

Washington Wizards - Atlanta Hawks 107:114
Philadelphia 76ers - Portland Trail Blazers 120:119
Miami Heat - Cleveland Cavaliers 119:115
Minnesota Timberwolves - Brooklyn Nets 123:124 (po dogr.)

1. Denver Nuggets 46 21 .687
2. Minnesota Timberwolves 34 34 .500