NBA. Milwaukee Bucks wyeliminowali Detroit Pistons

23/04/2019, 09:36 GMT+2

Milwaukee Bucks drugą po Boston Celtics drużyną pewną gry w drugiej rundzie fazy play off NBA. W poniedziałek Kozły pokonały na wyjeździe Detroit Pistons 127:104 i w rywalizacji do czterech zwycięstw wygrały 4-0. Ci drudzy tym samym pobili niechlubny rekord.

Bucks są najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, a Pistons podopieczni trenera Mike'a Budenholzera nie dali żadnych szans. Wcześniejsze mecze wygrywali 121:86, 120:99 i 119:103. Minionej nocy stojący pod ścianą koszykarze z Detroit do połowy trzeciej kwarty utrzymywali niewielką przewagę, ale im bliżej było końca meczu, tym lepiej grali goście.

11 lat czekania i jeszcze poczekają

Kozły do triumfu poprowadził Giannis Antetokounmpo. 24-letni Grek, który ma duże szanse na nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika, w poniedziałek na swoim koncie zapisał 41 punktów, dziewięć zbiórek i cztery bloki.
- Pamiętam swoje pierwsze mecze w play off w 2015 roku. W jednym z nich Chicago Bulls nas wtedy zniszczyło. To, jaką drogę przeszliśmy od tamtego czasu jest po prostu niesamowite - podkreślił Antetokounmpo.
Wśród pokonanych najlepszy był Reggie Jackson - 26 pkt. Pistons na zwycięstwo w meczu play off czekają już 11 lat. Po sezonie 2007/08 trzykrotnie rywalizowali w tej fazie, ale zawsze odpadali w pierwszej rundzie wynikiem 0-4. To było ich 14. przegrane spotkanie z rzędu w play off, co jest rekordem NBA.
Bucks w rywalizacji z Celtics będą mieli okazję do rewanżu za ubiegłoroczną porażkę 3-4. Bostończycy dzień wcześniej, również wynikiem 4-0, zakończyli serię z Indiana Pacers.

Rakiety muszą jeszcze poczekać

Spod gilotyny, przynajmniej do środy, udało się za to uciec koszykarzom Utah Jazz. Zespół z Salt Lake City pokonał we własnej hali Houston Rockets 107:91, ale jego sytuacja wciąż jest bardzo trudna, bo przegrywa 1-3.
Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają świetnej czwartej kwarcie, w której pozwolili rywalom zdobyć tylko 12 punktów. Ich liderem był Donovan Mitchell, który zdobył 31 pkt.
W drużynie Rockets tradycyjnie prym wiódł James Harden - 30 pkt. Teksańczykom zdecydowanie zabrakło wsparcia rezerwowych. Zawodnicy z ławki konto zespołu poprawili o zaledwie pięć punktów. Rezerwowi Jazz łącznie uzyskali 28 pkt. Piąte spotkanie odbędzie się w Houston.