NBA: Boston Celtics - Toronto Raptos - wynik spotkania i punkty - koszykówka

08/09/2020, 09:03 GMT+2

Tylko jednego zwycięstwa potrzebują koszykarze Boston Celtics, aby awansować do finału Konferencji Wschodniej NBA. W poniedziałek pokonali aktualnych mistrzów Toronto Raptors 111:89 i w rywalizacji do czterech wygranych prowadzą 3:2.

Mecz praktycznie pozbawiony był historii. Celtics nawet przez moment nie przegrywali, a już po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła 14 punktów. Później wzrosła nawet do 30.
"Zadanie nie jest jeszcze wykonane. Wciąż czeka nas mnóstwo roboty, aby znaleźć się w kolejnej rundzie" - powiedział Jaylen Brown, najlepszy tego dnia strzelec Celtics.
Brown na swoim koncie zapisał 27 punktów. Kemba Walker dołożył 21.

- Po prostu nie graliśmy wystarczająco ostro. Brakowało nam werwy. To się zdarza. Teraz musimy przeanalizować to spotkanie i w kolejnym zagrać, jakby stawką było nasze życie - przyznał rozgrywający Raptors Kyle Lowry.
Dla kanadyjskiej drużyny najwięcej punktów - 18 - zdobył Fred VanVleet.
Przypomnijmy, że Celtowie prowadzili już 2:0 i byli bliscy podwyższenia tego wyniku. Dinozaury uratował jednak w trzecim meczu niesamowity rzut równo z końcową syreną OG Anunoby'ego.

Końcówka Clippersów

W półfinale Konferencji Zachodniej natomiast Los Angeles Clippers pokonali Denver Nuggets 113:107 i objęli prowadzenie w serii 2-1.
W tym spotkaniu emocji było znacznie więcej. Na początku czwartej kwarty Nuggets prowadzili 97:90, ale końcówka należała do ekipy z "Miasta Aniołów".
Prym w jej szeregach wiedli Paul George, który zdobył 32 pkt oraz Kawhi Leonard - 23 i 14 zbiórek.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Serb Nikola Jokić - 32 pkt, 12 zbiórek i osiem asyst.
Statystyka sprzyja teraz Clippers. Przy remisie 1-1 drużyna, która wygrała trzecie spotkanie, triumfowała w całej serii w 73,5 proc. przypadków.
- Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nie daje nam się dużych szans na sukces. Naprawdę nie dbamy o to, co się o nas myśli, szczególnie poza Kolorado - powiedział trener Nuggets Mike Malone.
Kolejne mecze w tych parach zaplanowano na środę.
Od wznowienia sezonu, przerwanego ze względu na pandemię COVID-19, wszystkie spotkania ligi NBA odbywają się w zamkniętym ośrodku Disney World pod Orlando na Florydzie.
Wyniki poniedziałkowych meczów NBA:
Konferencja Wschodnia:
Toronto Raptors - Boston Celtics 89:111 (stan rywalizacji: 3-2 dla Celtics)
Konferencja Zachodnia:
Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 107:113 (stan rywalizacji: 2-1 dla Clippers)
Autor: Srogi/po / Źródło: eurosport.pl, PAP