NBA. Boston Celtics - Los Angeles Clippers, New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder, wynik i relacja

14/02/2020, 11:00 GMT+1

Aż dwie dogrywki były potrzebne, żeby wyłonić zwycięzcę w meczu ligi NBA pomiędzy Boston Celtics a Los Angeles Clippers. Ostatecznie górą byli gospodarze (141:133). W szeregach ekipy z Bostonu błyszczał zdobywca 39 punktów Jason Tatum. Teraz w NBA nastąpi krótka przerwa z uwagi na Weekend Gwiazd.

W hali TD Garden w Bostonie zmierzyły się drużyny zajmujące trzecie miejsca w swoich konferencjach. Nic więc dziwnego, że trybuny w całości zostały zajęte przez 19 156 kibiców.

Tatum liderem Celtów

Zwycięstwo gospodarzy to zasługa m.in. znakomicie dysponowanego Tatuma, który 17 ze swoich 39 punktów zdobył w ostatnim fragmencie meczu - czwartej kwarcie i dwóch dogrywkach.
- Byłem podekscytowany, ale starałem się być jednocześnie jak najbardziej spokojny, zachować pokerową twarz i przejść do następnej akcji. Koszykówka to jednak gra emocji, a publiczność była mocno zaangażowana - powiedział bohater Celtów.
Świetnie spisali się również jego kolega z reprezentacji USA Marcus Smart (31 pkt.) oraz Gordon Hayward, zapisując na swoim koncie double-double (21 pkt. i 13 zbiórek).

Udany rewanż

Liderami ekipy gości byli Lou Williams - 35 pkt., Kawhi Leonard - 28 i 11 zbiórek i Montrezl Harrell, odpowiednio 24 i 13. Tylko 15 minut grał Paul George, któremu w drugiej kwarcie odnowiła się kontuzja ścięgna lewego kolana.
Czwartkowa rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta. Tylko raz tablica pokazywała dwucyfrową różnicę punktów na korzyść któregoś z zespołów - w końcówce trzeciej kwarty goście prowadzili 72:62.
To nie pierwszy mecz w tym sezonie między tymi ekipami, który kończył się dogrywką. 20 listopada w Los Angeles zwyciężyli Clippers 107:104. Tym razem Celtics wzięli rewanż, wygrywając w lidze ósmy raz w dziewięciu ostatnich meczach.

Europejczycy najlepsi w Oklahomie

W drugim czwartkowym spotkaniu New Orleans Pelicans przegrali na własnym parkiecie z Oklahoma City Thunder 118:123.
W zespole gości najlepiej spisywał się skrzydłowy gospodarzy Włoch Danilo Gallinari. W czwartej kwarcie zdobył 11 ze swoich 29 punktów. Z kolei niemiecki rozgrywający Dennis Schroder uzyskał 22 pkt., a Kanadyjczyk Shai Gilgeous-Alexander - 17. Dwójka zawodników zakończyła mecz z double-double - Chris Paul (14 pkt. i 12 asyst) i Nowozelandczyk Steven Adams (po 11 pkt. i zbiórek).
Gospodarzom nie pomógł rekord kariery pierwszoroczniaka Ziona Williamsona, który w swoim 10. meczu na parkietach NBA zdobył 32 pkt. - o jeden więcej od poprzedniego najlepszego osiągnięcia sprzed dwóch dni przeciwko Portland Trail Blazers. JJ Redick zdobył 24, a Lonzo Ball - 16.
W Konferencji Wschodniej prowadzą Milwaukee Bucks (46-8), przed Toronto Raptors (40-15) i Celtics (38-16), a na czele Zachodniej są ekipy Los Angeles Lakers (41-12), Denver Nuggets (38-17) i Clippers (37-18).
Czwartkowe mecze były ostatnimi przed przerwą na Wekeend Gwiazd w Chicago. Rozgrywki zostaną wznowione 20 lutego.