NBA. 26 czerwca. Los Angeles Clippers - Phoenix Suns, wynik meczu i relacja - koszykówka

27/06/2021, 07:44 GMT+2

Nie takiego meczu spodziewali się kibice w Los Angeles. Miejscowi Clippers przegrali z Phoenix Suns 80:84 w czwartym spotkaniu finału Konferencji Zachodniej ligi NBA. Słońca w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3-1 i potrzebują tylko jednej wygranej, aby po raz pierwszy od 1993 roku powalczyć o mistrzostwo.

To był mecz, w którym obie ekipy raziły nieskutecznością. Clippers trafili 32,5 proc. rzutów z gry, a Suns niewiele więcej - 36 proc.
Goście mieli dobrą pierwszą połowę, po której prowadzili 50:36. Później jednak, w obliczu strzeleckiej niemocy, w pełni koncentrowali się na obronie.

Piłka nie chciała wpadać

Clippers zdołali przebudzić się w trzeciej częściej gry. Zmniejszyli stratę do zaledwie trzech punktów, ale na więcej nie było ich stać. W ostatniej kwarcie znów pudłowali.
- 12 razy mieliśmy okazję, aby objąć prowadzenie, ale nie daliśmy rady. Piłka po prostu nie chciała wpaść do kosza "- powiedział trener Clippers Tyronn Lue.
W ostatnich pięciu minutach Suns trafili tylko jeden rzut z gry. Minimalną przewagę udało im się utrzymać dzięki skutecznie wykonywanym rzutom wolnym.

- To był szalony, pełen emocji mecz - powiedział Chris Paul. Rozgrywający Suns przypieczętował wygraną swojej ekipy na 1,3 s przed końcem.
- W takich chwilach możesz polegać tylko na grze w obronie i psychicznej odporności - podkreślił trener Słońc Monty Williams.
W prowadzonym przez niego zespole najlepszy był Devin Booker, który zdobył 25 punktów. Deandre Ayton dołożył 19 pkt, 22 zbiórki i cztery bloki.

Awans w poniedziałek?

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Paul George - 23 pkt i 16 zbiórek.
Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek w Phoenix. Suns mogą wówczas wywalczyć pierwszy od 1993 roku awans do wielkiego finału. Mistrzostwa NBA ta drużyna nigdy nie zdobyła.
Wynik:
Konferencja Zachodnia - finał:
Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 80:84 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-1 dla Suns)
W finale Konferencji Wschodniej Atlanta Hawks remisuje z Milwaukee Bucks 1-1.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl, PAP