NBA 2022/2023. Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs: wynik meczu i relacja - Koszykówka

23/03/2023, 10:34 GMT+1

To była różnica klas. Koszykarze San Antonio Spurs ulegli na wyjeździe najlepszej drużynie NBA Milwaukee Bucks 94:130. Jeremy Sochan, pauzujący dwa ostatnie spotkania z powodu kontuzji, zdobył dla przegranych 13 punktów.

Sochan rozpoczął mecz w podstawowej piątce, a na parkiecie spędził 23 minuty. Trafił sześć z dziewięciu rzutów za dwa punkty, jeden z dwóch wolnych, spudłował wszystkie pięć prób za trzy. Miał także sześć zbiórek, trzy asysty, przechwyt, stratę i dwa faule.
W inauguracyjnej odsłonie 19-letni polski skrzydłowy zdobył pierwsze punkty dla Spurs i chwilę później znów popisał się udanym wejściem, ale po pięciu minutach musiał usiąść na ławce rezerwowych z powodu dwóch przewinień.

Bucks zdominowali Spurs

Gospodarze, triumfatorzy 23 z ostatnich 26 spotkań, prowadzili od początku do końca meczu. Jeszcze w drugiej kwarcie goście przegrywali różnicą tylko dwóch punktów, ale rywale skończyli ją fragmentem wygranym 15:2. W dwóch kolejnych odsłonach kontynuowali dobrą passę, zwyciężając 34:21 oraz 30:22.
Ich liderem był Grek Giannis Antetokounmpo, który w 24 minuty zdobył 31 punktów i miał 14 zbiórek, a całą czwartą kwartę odpoczywał na ławce. Khris Middleton i rezerwowy Bobby Portis dodali po 19 oczek. Pierwszy z nich miał także dziesięć asyst, a drugi tyle samo zbiórek.
Sochan był trzecim strzelcem Ostróg, którzy przegrali cztery z pięciu ostatnich meczów. Więcej punktów od Polaka zdobyli jedynie Devin Vassell (16) i Keita Bates-Diop (14). W zespole gości z powodu kontuzji nie mogli wystąpić gracze podstawowej piątki Keldon Johnson i Tre Jones.

Debiutant zachwycił Popovicha

Przeciwko swoim byłym kolegom w barwach Spurs zadebiutował natomiast Gruzin Aleksandre Mamukelaszwili, zwolniony z Milwaukee 1 marca. Mierzący 206 centrymetrów silny skrzydłowy, wchodząc z ławki, grał 28 minut, zdobył 12 punktów, miał siedem zbiórek i dwie asysty.
- Jest Europejczykiem, co sprawia, że od razu go polubiłem, ponieważ uważam, że ci goście są niewiarygodnie dobrze wyszkoleni i ogólnie rozumieją grę lepiej niż większość z nas tutaj. Dobrze porusza się bez piłki. Rzuca całkiem nieźle. Potrafi podać, jest szybki. Podoba mi się w nim wszystko - przyznał szkoleniowiec Spurs Greg Popovich.
W tabeli Konferencji Zachodniej ekipa z San Antonio zajmuje przedostatnie, 14. miejsce (19-54). Bucks są liderem na Wschodzie z bilansem 52 zwycięstw oraz 20 porażek.