NBA. 18. z rzędu porażka New York Knicks w Madison Square Garden

23/02/2019, 10:37 GMT+1

Najsłynniejsza hala sportowa na świecie nie służy w tym sezonie koszykarzom New York Knicks. W Madison Square Garden dwukrotni mistrzowie NBA przegrali właśnie 18. mecz z rzędu. Jeszcze jeden i wyrównają najgorsze osiągnięcie w historii ligi.

Damyean Dotson oraz Allonzo Trier zdobyli po 20 punktów, DeAndre Jordan podpisał się double-double: 16 punktów i 19 zbiórek. To wszystko było jednak za mało na Minnesotę Timberwolves.

Jak 25 lat temu?

Knicks wyrównaną walkę byli w stanie nawiązać tylko w pierwszej kwarcie. Ostatecznie ulegli 104:115, doznając już 18. domowej porażki z rzędu w mekce koszykówki, czym wyrównali niechlubny wynik graczy Philadelphia 76ers z sezonu 2013/14.
Jak się okazuje, jest to druga najgorsza passa w historii NBA. Zaledwie jedną porażkę mniej zanotowali gracze Dallas Mavericks w sezonie 1993/94. Koszykarze z Nowego Jorku mogą wyrównać ten rekord w meczu z San Antonio Spurs, a pobić go w starciu z Orlando Magic.

Bilans najgorszej drużyny w Konferencji Wschodniej w MSG w tym sezonie to tylko cztery wygrane i 24 porażki. Ostatnio ekipa Davida Fizdale'a schodziła z własnego parkietu jako zwycięzcy 1 grudnia, kiedy to pokonała Milwaukee Bucks.

295 punktów w meczu

Najciekawsze spotkanie tej nocy odbyło się w Oklahomie. Koszykarze City Thunder potrzebowali dwóch dogrywek, by pokonać u siebie Utah Jazz 148:147. Paul George i Russell Westbrook zdobyli w sumie 88 punktów dla gospodarzy.
Ten pierwszy przesądził o wygranej Grzmotów, trafiając kluczowy rzut na 0,8 s przed końcem drugiej dogrywki (w całym spotkaniu uzyskał 45 pkt), z kolei ten drugi nie przedłużył jednak serii kolejnych triple-double. Skończyła się na 11.
Rozgrywający gospodarzy zszedł z parkietu po szóstym faulu na 69 sekund przed zakończeniem pierwszej dogrywki. Skończył występ z dorobkiem 43 pkt, 15 zbiórek i ośmiu asyst. Trafiając sześć razy za trzy punkty ustanowił swój rekord sezonu.