NBA. 18 czerwca, wyniki meczów i relacja - koszykówka

19/06/2021, 09:58 GMT+2

Koszykarze Los Angeles Clippers przegrywali z Utah Jazz w serii 0-2, ale wygrali cztery mecze z rzędu i awansowali do finału Konferencji Zachodniej ligi NBA. Dokonali tego po raz pierwszy w historii. Tymczasem w półfinale na Wschodzie, w walce Atlanta Hawks z Philadelphia 76ers, jest remis 3-3.

W piątkowych spotkaniach drugiej rundy play-off Clippers wygrali z Utah Jazz 131:119 i w całej serii triumfowali 4-2. Z kolei zespół Hawks przegrał z 76ers 99:104 i do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny siódmy mecz.
Remis 3-3 jest również w drugiej półfinałowej parze w Konferencji Wschodniej Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets.
Już wcześniej drużyna Suns pokonała Denver Nuggets 4-0. Teraz "Słońca" wiedzą już, że o wielki finał NBA zmierzą się z Clippers.

Niesamowita druga połowa

Koszykarze z Los Angeles nie dość, że po raz drugi z rzędu grali bez kontuzjowanego Kawhiego Leonarda, to w pewnym momencie przegrywali z Jazz różnicą aż 25 punktów (50:75 na początku trzeciej kwarty), a jednak potrafili dopiąć swego i triumfowali po raz czwarty. Zmagania z Utah zaczęli od stanu 0-2, a we wcześniej rundzie było także 0-2 z Dallas Mavericks (skończyło się 4-3 dla Clippers).
Znakomicie spisał się Terance Mann, który zdobył 39 punktów - w tym 20 w trzeciej kwarcie, trafiając 15 z 21 rzutów z gry, w tym siedem z dziesięciu za trzy.
W poprzednich meczach Mann - przeważnie rezerwowy - rzucił kolejno 2, 0, 7, 3 i 13 punktów.

Jeszcze w trzeciej kwarcie goście prowadzili 88:78, ale generalnie cała druga połowa zdecydowanie należała do Clippers - 81:47. Oprócz Manna wyróżnili się Paul George - 28 pkt, 9 zbiórek, 7 asyst - i Reggie Jackson - 27 pkt, 10 asyst.
Wśród pokonanych najlepiej zagrali Donovan Mitchell - 39 punktów (plus po 9 asyst i zbiórek) - oraz Royce O'Neale i Jordan Clarkson - po 21 pkt.

Będzie decydujące starcie

Natomiast w szóstej potyczce na Wschodzie "Jastrzębie" uległy "Szóstkom" 99:104. Ekipie Hawks nie pomógł bardzo dobry występ Trae'a Younga - 34 pkt i 12 asyst.
Drużyna z Filadelfii miała w swoich szeregach szerszą grupę liderów, a stanowili ją: Tobias Harris 24 punkty, Seth Curry 24 pkt, Joel Embiid 22 pkt i 13 zbiórek.
Wyniki piątkowych meczów drugiej rundy play-off:
Konferencja Wschodnia:
Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 99:104 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-3)
Konferencja Zachodnia:
Los Angeles Clippers - Utah Jazz 131:119 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: Clippers wygrali 4-2)
Autor: Srogi/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP