Mistrzostwa świata koszykarzy 2019. Finał. Wynik

15/09/2019, 14:40 GMT+2

W wielkim finale koszykarskich mistrzostw świata Hiszpanie nie dali Argentyńczykom szans. W Pekinie rozbili ich 95:75 i po raz drugi w historii sięgnęli po złoto tej imprezy.

Poprzednio koszykarze tego kraju triumfowali w mundialu zorganizowanym w roku 2006 w Japonii.
Argentyńczycy walczyli w niedzielę do końca, w ostatniej kwarcie udało im zmniejszyć przewagę rywali do 12 punktów (56:68, 66:78). To było wszystko, na co rozpędzona Hiszpania pozwoliła.
Tytułu nie obronili Amerykanie, którzy przegrali w ćwierćfinale z Francuzami. Trójkolorowi tym razem sięgnęli po brąz, wygrywając w spotkaniu o trzecie miejsce z Australią 67:59.

Polska na ósmej pozycji

Ekipa USA zakończyła rywalizację na pozycji siódmej - najgorszej w dziejach jej występów w MŚ - pokonując w tym ostatnim spotkaniu Polskę 87:74.
Biało-Czerwoni wystąpili w tej imprezie dopiero po raz drugi, po 52 latach przerwy.
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw (MVP) uznano hiszpańskiego rozgrywającego Ricky'ego Rubio. Adam Waczyński w całym turnieju najlepiej wykonywał rzuty wolne - 93,3 procent, 28 celnych na 30 prób.