Mistrzostwa świata do lat 17. Polska - Serbia: wynik i relacja z meczu o miejsca 5-8 - Koszykówka

09/07/2022, 12:47 GMT+2

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała z Serbią 75:105 (22:28, 18:19, 18:32, 17:26) w meczu o miejsca 5-8 koszykarskich mistrzostw świata do lat 17. Dla Biało-Czerwonych to druga porażka z rzędu w rozgrywanej w Hiszpanii imprezie.

W piątek polscy koszykarze musieli przełknąć gorzką pigułkę po tym, jak przegrali w ćwierćfinale z Litwą aż 44:73. Dzień później podopieczni Wojciecha Bychawskiego zmierzyli się z Serbami, a stawką meczu była gra o miejsca 5-6 w całej imprezie.

Całkowita dominacja Serbii

To spotkanie jednak również nie ułożyło się dla Biało-Czerwonych najlepiej. Polacy prowadzili tylko dwa razy (1:0 oraz 9:7), a dominacja rywali z każdą minutą tylko rosła.
Jeszcze przed przerwą zawodnicy z Bałkanów uzyskali 12 punktów przewagi, a na koniec trzeciej kwarty różnica wyniosła 21 oczek. Ostatecznie Serbowie wygrali aż 105:75.
Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył Marcin Kosiorowski - 17.
W meczu o siódme miejsce Polacy zagrają z przegranym starcia Słowenia - Australia. Wygrany tego spotkania zmierzy się o piątą lokatę z Serbią.
Polska - Serbia 75:105 (22:28, 18:19, 18:32, 17:26)
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl