Mecz Gwiazd NBA w Nowym Orleanie. Wschód - Zachód 182:192

20/02/2017, 05:54 GMT+1

W tradycyjnym Meczu Gwiazd NBA drużyna Zachodu pokonała w Nowym Orleanie ekipę Wschodu 192:182. Najlepszym koszykarzem wieczoru (MVP) został wybrany Anthony Davis z New Orleans Pelicans, który uzyskał dla zwycięzców 52 punkty, co jest nowym rekordem.

Poprzednim rekordzistą był legendarny Wilt "Szczudło" Chamberlain. Na swoim koncie zapisał 42 "oczka" w 1962 roku. To jedyny zawodnik w historii, który w meczu NBA potrafił rzucić w meczu 100 punktów.

374 punkty

- Przede wszystkim to była zabawa, a koledzy wykonali świetną robotę, szukając mnie na parkiecie - powiedział Davis, który aż 20 punktów zdobył w czwartej kwarcie.

Obecnie Mecze Gwiazd praktycznie nie przypominają normalnych spotkań. Zawodnicy w grę w obronie nie wkładają nawet minimum wysiłku. W efekcie zespoły zdobywają znacznie więcej punktów niż jeszcze kilka lat temu. Tym razem łączny dorobek wyniósł aż 374 punkty, co także jest nowym rekordem. Poprzedni najlepszy wynik wynosił 369 i pochodził z ubiegłego roku.

Bez obrony

Zwiastunem rekordowej nocy była już pierwsza kwarta, w której zdobyto 101 oczek. W ostatniej części gry dało się słyszeć kibiców zachęcających koszykarzy do zaangażowania w defensywie, ale wtedy z ławki rezerwowych Zachodu wstał DeAndre Jordan (Los Angeles Clippers) i zwrócony w ich stronę przecząco pokiwał głową.

Oprócz Davisa w zwycięskiej ekipie bardzo skuteczny był też Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder). MVP dwóch poprzednich Meczów Gwiazd w zaledwie 20 minut zdobył 41 punktów. Z kolei Kevin Durant z Golden State Warriors zanotował triple-double. Złożyło się na nie 21 pkt oraz po 10 asyst i zbiórek.

Dla pokonanych najwięcej punktów (30) zdobył Grek Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks).

To było 29. zwycięstwo Zachodu. Wschód ma w dorobku 37 triumfów. Przyszłoroczny Mecz Gwiazd odbędzie się w Los Angeles.
Wschód - Zachód 182:192
Wschód: James 23, Antetokounmpo 30, Irving 22, Butler 6, DeRozan 16, George 12, Anthony 10, Millsap 5, Wall 12, Thomas 20, Walker 7, Lowry 19
Zachód: Durant 21, Leonard 4, Davis 52, Curry 21, Harden 12, Hayward 8, Green 2, Jordan 6, Cousins 3, Gasol 10, Westbrook 41, Thompson 12
Autor: dasz/twis / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP