Marcin Gortat zdobył dwa punkty. Derby Los Angeles dla Clippersów

29/12/2018, 08:24 GMT+1

Marcin Gortat zdobył dwa punkty, miał pięć asyst i trzy zbiórki w derbach Los Angeles w koszykarskiej lidze NBA. Clippersi, których barwy reprezentuje, wygrali w piątek z Lakersami 118:107.

Polski środkowy był rezerwowym i łącznie zagrał tylko przez osiem minut. W tym czasie trafił jeden z dwóch rzutów z gry. Zapisał na koncie także dwie straty, tyle samo fauli, przechwyt i blok.

22 punkty z rzędu

Inny rezerwowym w ekipie Clippers - Lou Williams - uzyskał 36 pkt. Udane były wszystkie trzy jego próby rzutów za trzy punkty, nie mylił się także z wolnych (11/11). Z gry trafił 11 z 18 rzutów.

O zwycięstwie drużyny Gortata w pierwszych w tym sezonie derbach Los Angeles przesądziła końcówka trzeciej i początek ostatniej kwarty. Clippers przegrywali 73:80, ale zdobyli 22 punkty z rzędu i objęli prowadzenie różnicą 15 (95:80). Takiej przewagi nie mogli roztrwonić.

W składzie Jeziorowców znów zabrakło kontuzjowanego LeBrona Jamesa. Pod jego nieobecność najskuteczniejszy był Kyle Kuzma 24 pkt.

Los Angeles Clippers z 21 zwycięstwami i 14 porażkami zajmują czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej. Lakersi plasują się na siódmej pozycji z bilansem 20-16.