Los Angeles Lakers - Denver Nuggets - wynik meczu i relacja - NBA

21/09/2020, 09:07 GMT+2

Do końca pozostawały dwie sekundy. Piłka trafiła do Anthony'ego Davisa, któremu nie drgnęła ręka i rzucił za trzy punkty, a jego ekipa Los Angeles Lakers dzięki temu pokonała Danver Nuggets 105:103. Jeziorowcy w finale Konferencji Zachodniej prowadzą 2-0.

W pierwszym spotkaniu finałowym przewaga Lakers była bardzo wyraźna. W drugim Nuggets zaimponowali determinacją - w trzeciej kwarcie mieli 16 punktów straty, a jeszcze w końcówce spotkania przegrywali ośmioma (92:100). Wówczas trafili dziewięć oczek z rzędu, do czego w znacznym stopniu przyczynił się Serb Nikola Jokić. A na 20 sekund przed końcem meczu wyszli na prowadzenie 103:102.
Nie doczekali się jednak happy endu.

Davis jak Bryant

Kluczowa dla losów spotkania okazała się bowiem akcja, która rozpoczęła się na 2,1 s przed końcową syreną. Rajon Rondo podał do Davisa, a ten popisał się z dystansu tzw. buzzer beaterem, czyli trafieniem równo z syreną.

27-letni zawodnik jako siódmy koszykarz ekipy z Los Angeles zanotował taki rzut w fazie play-off. W tym gronie jest też między innymi Kobe Bryant. Trener Lakers Frank Vogel zaznaczył po niedzielnym meczu, że rzut Davisa był właśnie w stylu "Black Mamby".

- On również tak trafiał - podkreślił szkoleniowiec.

Jego podopieczni wystąpili w specjalnej edycji koszulek zaprojektowanych na cześć Bryanta, który w styczniu zginął w katastrofie helikoptera.

LeBron: wyjątkowy moment

Davis zakończył niedzielny występ z dorobkiem 31 pkt, z czego 22 rzucił w drugiej połowie spotkania. LeBron James dołożył 26 oczek i 11 zbiórek. Największa gwiazda Jeziorowców doceniła popis młodszego kolegi z drużyny, który został bohaterem meczu.

- To wyjątkowy moment dla wyjątkowego zawodnika. Cieszę się, że jestem tego częścią - zapewnił.

W ekipie z Denver najlepszy był Jokić, który zdobył 30 pkt i miał dziewięć asyst.

To spotkanie było 30. konfrontacją Lakers z Nuggets w fazie play-off w historii. Bilans jest korzystny dla drużyny z Miasta Aniołów, która nigdy nie odpadła z rywalizacji po starciach z tym rywalem, a łącznie wygrała 23 mecze. Kolejny odbędzie się we wtorek.