Liga NBA 2022/23: wyniki meczów z 4 lutego - koszykówka

05/02/2023, 09:48 GMT+1

Koszykarze Golden State Warriors wygrali we własnej hali z Dallas Mavericks 119:113, ale ich radość ze zwycięstwa przyćmił niepokój o stan kolana Stephena Curry'ego. Koszykarz Wojowników zderzył się lewym kolanem z zawodnikiem rywali pod koniec trzeciej kwarty i musiał opuścić plac gry.

Stephen Curry

Curry miał na koncie 21 punktów, siedem asyst i sześć zbiórek, gdy doszło do incydentu. Blokował wchodzącego pod kosz McKinleya Wrighta. Zderzyli się kolanami.

Sędzia odgwizdał faul Curry'ego, ale dla gwiazdy Golden State Warriors bardziej dotkliwe okazały się skutki zderzenia. Zszedł najpierw na ławkę, a chwilę później udał się do szatni.
Wykonane jeszcze w trakcie 4. kwarty prześwietlenie wykluczyło poważniejszy uraz, ale klub zapowiedział, że konieczne będą jeszcze dodatkowe badania rezonansem magnetycznym.
- Czuję niepokój za każdym razem, gdy ten facet ma robiony rezonans - powiedział po meczu trener Warriors Steve Kerr. - Pozostaje nam tylko czekać na wyniki. To się już zdarzało wiele razy na przestrzeni lat. Trzymam kciuki, żeby i w tym przypadku okazało się, że wszystko jest w porządku.

Goście odrobili część strat

Pod nieobecność Curry'ego w końcówce meczu koszykarze Dallas Mavericks, również grający bez swojej największej gwiazdy Luki Donczicia, zmniejszyli znacząco straty do prowadzących po trzech kwartach 102:86 Wojowników. Nie zdołali jednak przechylić szali na swoją stronę. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 119:113.