Liga Mistrzów FIBA. Anwil - Hapoel Bank - wynik meczu

15/01/2020, 21:51 GMT+1

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali u siebie z izraelskim Hapoel Bank Jerozolina 102:107 w meczu 11. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. - Akcje w ostatnich trzech minutach trzeba było inaczej rozwiązać - powiedział zawodnik polskiego zespołu Tony Wroten.

Mistrzowie Polski przegrali niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o awans do fazy play off. Po szybkim i stojącym na wysokim poziomie meczu o pięć punktów lepszy okazał się faworyzowany Hapoel Bank, chociaż to Anwil prowadził przez ponad trzy kwarty.
Rywale zachowali jednak w końcówce więcej zimnej krwi. Włocławianom nie pomogły nawet popisy strzeleckie Wrotena - 28 pkt i Rickiego Ledo - 21. W drużynie gości aż czterech zawodników zdobyło ponad 20 pkt.

Ogień w oczach

- Widziałem ogień w oczach moich zawodników. To bardzo ważne. Pokazaliśmy wielkie zaangażowanie i jakość przeciwko tak mocnemu rywalowi, który aspiruje do wygrania całej Ligi Mistrzów. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego meczu. Końcówka przegrana 10:20 nie jest tym, czego oczekiwaliśmy i się spodziewaliśmy - powiedział szkoleniowiec włocławian Igor Milicić.

Z postawy i zaangażowania swoich podopiecznych był jednak bardzo zadowolony. Z wyniku, co oczywiste, nie. Anwil po tym spotkaniu ma bilans 5-6 i w zasadzie nie ma już pola na błąd, chcąc awansować do fazy play off, a dwa z ostatnich trzech meczów zagra na wyjeździe.

W 12. kolejce LM mistrzowie Polski zmierzą się 21 stycznia na wyjeździe z belgijskim Telenet Giants Antwerpia.