LeBron James wrócił do kontuzji na mecz Boston Celtics - Los Angeles Lakers: NBA

20/11/2021, 10:51 GMT+1

Po dłuższej przerwie LeBron James wrócił do gry. Lider Los Angeles Lakers nie był w stanie jednak zapobiec trzeciej z rzędu porażce swojej drużyny. W klasyku ligi NBA Jeziorowcy ulegli na wyjeździe Boston Celtics 108:130.

Tylko pierwsza połowa starcia dwóch 17-krotnych mistrzów ligi była wyrównana. Druga zdecydowanie toczyła się pod dyktando gospodarzy. Nie pomógł James, który nie grał w ośmiu poprzednich meczach Lakers z powodu urazu mięśni brzucha, choć w piątek zaprezentował się dobrze, zdobywając 23 punkty przy wysokiej skuteczności (10 na 16 rzutów celnych).

"Podekscytowany"

Drużyna gospodarzy miała jednak więcej atutów. Jason Tatum uzyskał 37 punktów i 11 zbiórek, Marcus Smart dodał 22 punkty, Dennis Schroeder - 21, a Al Horford - 18.
- Gdy nie grasz dwa i pół tygodnia, możesz się poczuć jak debiutant, ale ogólnie dziś było OK. Czułem się podekscytowany i na tyle dobrze, że mogłem zaufać swojemu ciału - powiedział James.
W klasyfikacji rozgrywek sytuacja obu drużyn jest podobna. W Konferencji Zachodniej Lakers spadli na dziewiąte miejsce z bilansem ośmiu zwycięstw i dziewięciu porażek, a na Wschodzie Celtics zajmują tę samą pozycję (8-8).

Wojownicy bez tercetu

Kolejne zwycięstwo odnieśli Golden State Warriors, pokonując na wyjeździe Detroit Pistons 105:102. Wojownicy przystąpili do meczu mocno osłabieni. Nie mogli zagrać Stephen Curry (kontuzja biodra), Draymond Green (udo) i Andre Iguodala (kolano), ale przeciwko Tłokom wystarczyły skuteczność Jordana Poole'a - 32 punkty i Andrew Wigginsa - 27 oraz ogromna waleczność drużyny w obronie.
Warriors umocnili się na prowadzeniu na Zachodzie (14-2). Na Wschodzie liderami są Brooklyn Nets (12-5), którzy w piątek wygrali na własnym parkiecie z Orlando Magic 115:113.