Hiszpania - Polska: Eliminacje Eurobasket 2021 – Koszykówka. Łukasz Koszarek i Mike Taylor po zwycięstwie

23/02/2020, 20:14 GMT+1

Nie byli faworytami meczu z Hiszpanią, ale w Saragossie zagrali odważnie i skutecznie. Polscy koszykarze z tym rywalem wygrali pierwszy raz od lat. O niespodziewanej porażce z Izraelem sprzed kilku dni można zapomnieć. - Chcieliśmy pokazać, że ten zespół ma charakter i dumę. I to dokładnie zrobiliśmy - przyznał po meczu Łukasz Koszarek.

Eliminacje do EuroBasketu 2021 Polacy zaczęli od porażki w Gliwicach. Do Saragossy pojechali jak na ścięcie. Bo Hiszpanie to mistrzowie świata i nawet jeśli zagrali bez gwiazd z NBA, to pozostają faworytem grupy A.
Gospodarze wygrali pierwszą kwartę. W drugiej Biało-Czerwoni rozkręcili się w ofensywie. Szalał zwłaszcza A.J. Slaughter (26 punktów w całym spotkaniu).

"Wykorzystaliśmy nasze szanse"

Straty udało się odrobić, nawet wyjść na prowadzenie, a w drugiej połowie meczu, dzięki szkolnym błędom i rażącej nieskuteczności Hiszpanów, tylko je powiększać. Polacy wygrali cały mecz 80:69.
- Walczyliśmy, wykorzystaliśmy nasze szanse w drugiej połowie. A.J. Slaughter znowu zagrał świetnie i poprowadził nas do wygranej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To nasze pierwsze zwycięstwo nad Hiszpanią od długiego czasu - cieszył się Łukasz Koszarek, który w niedzielę rozgrywał 200. mecz w reprezentacji.
Dumny był trener polskiej drużyny. - To był efekt wysiłku całego zespołu, nieważne czy zawodnicy mieli małą, czy dużą rolę. Mamy mnóstwo szacunku do hiszpańskiej koszykówki i trenera Sergio Scariolo. Nie trzeba było mojego zespołu dodatkowo motywować. Zawodnicy zostawili na parkiecie swoje serce - przyznał Mike Taylor.
Wspomniany Scariolo nie szukał wymówek.
- Wiedzieliśmy, że Polska to świetna drużyna, ma za sobą przecież dobre mistrzostwa świata. Stracili od tego momentu tylko kilka graczy. Moi zawodnicy dali z siebie sto procent. Zespół zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę, ale w drugiej przyszły straty i nietrafione rzuty z czystych pozycji - ocenił.
Poprzednio Polacy pokonali Hiszpanów na igrzyskach w Monachium. To był rok 1972.
HISZPANIA - POLSKA 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15)Hiszpania: Diez 16, Saiz 15, Beiran 7, Rabaseda 7, Brizuela 6, Yusta 6, Alocen 5, Barreiro 4, Bassas 2, Llovet 1, Pino 0, San Miguel 0
Polska: Slaughter 26, Cel 17, Sokołowski 13, Kulig 6, Gielo 6, Balcerowski 4, Koszarek 3, Michalak 3, Zyskowski 2, Kolenda 0, Gruszecki 0, Hrycaniuk 0
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl, pzkosz.pl