Gortat grał długo, trafiał rzadko. Czwarta z rzędu porażka

07/04/2018, 06:39 GMT+2

Marcin Gortat zdobył sześć punktów, a jego Washington Wizards we własnej hali przegrała z Atlanta Hawks 97:103. Stołeczni koszykarze mają w sezonie 42 zwycięstwa i 38 porażek, w Konferencji Wschodniej NBA zajmują ósme miejsce.

Gortat na parkiecie przebywał aż 39 minut - najdłużej w tym sezonie. Trafił jednak tylko trzy z ośmiu rzutów z gry. Miał też 11 zbiórek, cztery asysty, jeden blok i dwie straty. Popełnił dwa faule.

Strasznie pudłowali

Czarodzieje doznali czwartej porażki z rzędu i ósmej w ostatnich dziesięciu meczach. Wizards są już pewni gry w play off, ale u progu tej fazy rozgrywek prezentują się słabo. W piątek nie zdołali pokonać jednej z najsłabszych drużyn.

To była dopiero 23. wygrana Hawks w 80 meczach, którzy zawdzięczają ją dobrej postawie w końcówce. Na niespełna pięć minut przed końcem to Wizards prowadzili 93:87, ale później nie trafili żadnego z sześciu kolejnych rzutów.

- Nikt dziś nie chciał podawać, a kiedy piłka nie krąży wśród zawodników, trudno jest wypracować dogodną pozycję do rzutu. W efekcie strasznie pudłowaliśmy - ocenił trener Wizards Scott Brooks.

Gortat, choć nie odpowiada za kreowanie gry, z czterema asystami był w tym elemencie najlepszy w zespole.