Finał Konferencji Zachodniej: Los Angeles Clippers pokonali Phoenix Suns w meczu numer trzy - NBA

25/06/2021, 09:30 GMT+2

Koszykarze Los Angeles Clippers odnieśli pierwsze zwycięstwo w finale Konferencji Zachodniej ligi NBA. W czwartek pokonali u siebie Phoenix Suns 106:92, ale w rywalizacji do czterech wygranych 2-1 prowadzi ekipa z Arizony.

Po pierwszej połowie Suns prowadzili 48:46. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta. W niej Clippers zdobyli od rywali o 13 punktów więcej i już nie oddali kontroli nad meczem.
Ekipa z Los Angeles wciąż musi sobie radzić bez kontuzjowanego Kawhiego Leonarda.

George zrobił swoje, powracający Paul zawiódł

Pod jego nieobecność ciężar zdobywania punktów spoczywa przede wszystkim na Paulu George'u. Tym razem 31-latek zapisał na swoim koncie 27 pkt, a także 15 zbiórek i osiem asyst.
- Wiedziałem, że muszę grać jeszcze lepiej. Cała moja energia była nakierowana na ten cel. Wiedzieliśmy, że mecz na własnym parkiecie po prostu musimy wygrać - powiedział lider Clippers.
Suns nie pomógł wystarczająco Chris Paul, który z powodu pozytywnego testu na koronawirusa nie zagrał w dwóch pierwszych meczach. Trafił tylko pięć z 19 rzutów z gry. Spotkanie zakończył z dorobkiem 15 pkt i 12 asyst. Słabszy dzień miał też Devin Booker (5/21 z gry), zdobywca także 15 pkt.
- Po prostu fatalnie rzucałem. To się nie może powtórzyć - skwitował Paul.

Kolejny mecz odbędzie się w sobotę, także w Los Angeles. W finale Konferencji Wschodniej Atlanta Hawks prowadzi z Milwaukee Bucks 1-0.
Autor: PO / Źródło: PAP