Bartłomiej Wołoszyn. Rzut z własnej połowy w meczu Asseco Arka Gdynia - Galatasaray - Eurocup - Koszykówka

31/10/2019, 10:37 GMT+1

Koszykarze Asseco Arki Gdynia w środowy wieczór nie zawiedli swoich fanów. Z faworyzowanym Galatasarayem walczyli jak równy z równym, ostatecznie przegrywając po nieudanej czwartej kwarcie 78:83. Ozdobą meczu piątej kolejki Eurocup był celny rzut z własnej połowy Bartłomieja Wołoszyna równo z syreną kończącą pierwszą odsłonę.

Do końca pozostawało 1,7 s, gdy skrzydłowy Asseco Arki minął rywala i natychmiast rzucił zza połowy. Trafił idealnie.
Pierwsza kwarta, podobnie jak i czwarta, była nieudana w wykonaniu gospodarzy. Rzut Wołoszyna pozytywnie wpłynął jednak na ich grę, bo przez następne dwie kwarty spisywali się dużo lepiej.

Końcówka dla gości

W trzeciej Asseco Arka objęła nawet prowadzenie. Wszystko zmieniła dopiero ostatnia odsłona, wygrana przez Galatasaray różnicą 12 punktów.
Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucili Josh Bostic (33) i Leyton Hammonds (12). Wśród gości najskuteczniejszy był Zacha Auguste (16).
Po pięciu seriach spotkań grupy D Asseco Arka z bilansem 3-2 zajmuje trzecie miejsce. Galatasaray jest wiceliderem, prowadzi Unicaja Malaga. Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze zespoły.
W kolejnym meczu w Eurocup (5 listopada) ekipa z Gdyni zagra u siebie z Oldenburgiem.
Relacje na żywo z Eurocup w Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player.
Asseco Arka Gdynia - Galatasaray Stambuł 78:83 (16:27, 12:14, 31:11, 19:31)
Autor: br / Źródło: Eurosport