Argentyna - Wenezuela: wynik na żywo i relacja live - mistrzostwa świata w koszykówce 2019

06/09/2019, 13:44 GMT+2

Argentyna pokonała Wenezuelę 87:67 w drugiej fazie mistrzostw świata w koszykówce. Ten wynik oznacza, że Polacy są już pewni udziału w ćwierćfinale imprezy. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

87:67. KONIEC! ARGENTYNA WYGRAŁA, A POLSKA DZIĘKI TEMU ZAGRA W ĆWIERĆFINALE MŚ!
84:67. Sporo teraz chaosu. W końcu dwa punkty zdobył Argentyńczyk Gallizzi.
84:66. Wenezuelczyk Colmenares trafił za dwa.
82:61. Niezła akcja Vargasa, który rzucił za dwa punkty.
75:55. Deck za trzy.
72:52. Argentyńczyk Scola trafił dwa rzuty wolne.
68:52. Chourio skutecznie pod koszem, ale strata Wenezuelczyków wciąż spora.
63:50. Niezłe otwarcie czwartej kwarty przez Wenezuelczyków. Guillent za trzy.
63:47. Koniec trzeciej kwarty.
63:47. Argentyńczyk Deck rzucił za trzy.
58:45. Carrera trafił jeden z dwóch rzutów wolnych.
58:44. Vargas trafił do Wenezueli dopiero po kontrze.
Wiele prób rzutów Wenezuelczyków za trzy, ale są niecelne.
56:39. Rośnie przewaga Argentyny po rzucie Garino. Polska coraz bliżej ćwierćfinału.
54:36. Czas dla Wenezueli, a z punktami przed chwilą Garino.
50:34. Dobrze w barwach Wenezueli spisuje się Michael Carrera, będący siłą napędową swojej reprezentacji.
48:32. Dwa punkty dla Argentyny z osobistych dorzuca Patricio Garino.
46:30. Utrzymuje się 16-punktowa różnica. Wenezuela już chyba ocknęła się po niemrawym początku.
44:28. Gabriel Deck z akcją 2+1. Świetny początek trzeciej kwarty w wykonaniu Argentyny.
41:25 Facundo Campazzo za trzy punkty.
Druga połowa rozpoczęta.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
38:25. Campazzo dwa razy pewnie z linii rzutów wolnych.
20,5 sekundy do końca drugiej kwarty.
36:25. Brussino - pierwsze punkty w tym spotkaniu. Po ofensywnej zbiórce. W tym elemencie Argentyńczycy górują.
34:25. Vargas w końcu trafia, ale za chwilę punkty Argentyny - Deck po świetnym podaniu Campazzo.
32:23. Deck szaleje pod koszem. Kolejne punkty, ma już ich osiem.
30:23. Bethelmy dwa razy za trzy. Najpierw pudło, potem celnie.

30:20. Kolejne trójka Wenezueli, ale w kolejnej akcji strata i akcja 2+1 Decka.
27:17. Guillent, chyba najjaśniejsza dziś postać w ekipie Wenezueli, tym razem trafia z dystansu. Już siedem punktów tego gracza.
27:14. Deck za trzy. Argentyna nie traci skuteczności!
24:14. Guillent znów się urwał. Co za wejście pod kosz! Radość krótka, bo Campazzo szybko odpowoada celnym rzutem za dwa.
22:12. Deck z półdystansu. Argentyna odskakuje.
20:12. Pierwsze punkty Argentyńczyków w drugiej kwarcie. Dwie na trzy celne próby z linii rzutów wolnych Laprovittoli.
17:12. Trafił Vargas, przewaga Argentyńczyków stopniała do dwóch punktów, ale na koniec kwarty, równo z syreną Campazzo trafił zza łuku.
14:10. Wenezuelczycy punktują
14:8. Kombinacyjna akcja Argentyńczyków, obrona rywali oszukana. Punkty Delii.
11:8. Carrera na raty, ale skutecznie. Wenezuelczyk wykorzystał pod koszem swoją siłę.
11:6. Delia wykorzystuje przewagę wzrostu, wyprowadza w w pole rywala i zdobywa dwa punkty spod kosza.
9:6. Scola trafia raz z rzutu wolnego i udaje się na ławkę.
8:6. Garino efektownie zablokowany, kolejne punkty i tak moment później dokłada Scola. Wenezuelczycy szybko jednak odpowiadają.
Jakieś problemy Campazzo. Argentyńczyk musi na moment opuścić parkiet.
6:4. Scola nie trafia za trzy, ale w kolejnej akcji, po kontrze, obsłużony świetnym podaniem kończy akcję bez problemów.
Sporo niedokładnej gry z obu stron.
4:4. Scola pewny od początku, zapisuje na koncie kolejne punkty.
Colmenares nie trafia po kontrze, pod drugiej stronie Carino pudłuje za trzy.
2:4. Guillent odważnie z półdystansu i remis, za chwilę kolejne punkty dorzuca Lewis. Wenezuelczycy na prowadzeniu.
2:0. Pierwsze punkty. Scola wbija się pod kosz i pewnie trafia
Zaczęli
Pierwsza piątka Argentyny: Vildoza, Scola, Campazzo, Delia, Garino
Pierwsza piątka Wenezueli: Vargas Ruiz, Guillent, Colmenares, Lewis
Argentyńczycy, podobnie jak Polacy są na razie niepokonani. Wenezuela udział w drugiej fazie turnieju zapewniła sobie dzięki niespodziewanej wygranej w ostatnim meczu z Chinami.
Polacy pokonali w piątek Rosję i mają na koncie już cztery wygrane. W drugiej fazie zmierzą się jeszcze z w niedzielę z Argentyną. Z Wenezuelą nie muszą, bo grali z już z nią w ubiegłą sobotę na otwarcie mistrzostw. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny.
ARGENTYNA - WENEZUELA 87:67 (17:12, 21:13, 25:22, 24:20)
Autor: pqv,br,kz / Źródło: eurosport.pl