Jesus Herrada wygrał po ucieczce 11. etap Vuelta a Espana

Akt. 06/09/2023, 19:02 GMT+2

Hiszpański kolarz Jesus Herrada z grupy Cofidis wygrał po ucieczce 11. etap Vuelta a Espana. Liderem wyścigu pozostał Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo – Visma).

Jesus Herrada wygrał 11. etap Vuelta a Espana

Jedenasty etap hiszpańskiej Vuelty liczył ponad 163 kilometry i prowadził z Lermy do La Laguna Negra. Finałowy podjazd miał 6,5 km długości.

Herrada wygrał 11. etap Vuelty

Na nim najwięcej sił zachował Herrada. Drugie miejsce na etapie, z trzema sekundami straty, zajął Francuz Romain Gregoire (Groupama - FDJ). Trzeci był Duńczyk Andreas Kron (Lotto Dstny).

Ostatni kilometr 11. etapu Vuelta a Espana

- Miałem taki cel, by wygrać tutaj etap, czekałem aż do drugiego tygodnia. Udało się i mogę walczyć dalej - powiedział zwycięzca, który został też nowym liderem klasyfikacji górskiej.

Jesus Herrada po wygraniu 11. etapu Vuelta a Espana

W środę od peletonu oderwało się blisko trzydziestu kolarzy. W tym gronie był Łukasz Owsian (Arkea Samsic), który uplasował się na 22. pozycji ze stratą 3.52. W klasyfikacji generalnej Polak jest 83., a od lidera dzieli go ponad godzina.
Grupa faworytów podjazd pokonała spokojnie. Walczący o zwycięstwo w wyścigu kolarze do mety dotarli 5.50 po Herradzie.
W generalce Kuss o 26 s wyprzedza drugiego w klasyfikacji Hiszpana Marca Solera (UAE Team Emirates). Trzecie miejsce zajmuje broniący tytułu Belg Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) - 1.09 straty.

Najciekawsze wydarzenia 11. etapu Vuelta a Espana

W czwartek kolarze przejadą 150 km z Olvegi do Saragossy. O etapowe zwycięstwo tym razem prawdopodobnie będą walczyli sprinterzy. Zakończenie wyścigu 17 września w Madrycie.