Kolarski wyścig Dookoła Słowenii: wyniki 1. etapu

Akt. 14/06/2023, 23:42 GMT+2

Holender Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla) wygrał w środę pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Słowenii, z Celje do Rogaskiej Slatiny o długości 189,5 km. Na czwartym miejscu finiszował Stanisław Aniołkowski z Human Powered Health.

Dylan Groenewegen wygrał 1. etap Tour of Slovenia

Groenewegen uzyskał rezultat 4:33.23 i wyprzedził w sprinterskiej końcówce Niemca Phila Bauhausa (Bahrain-Victorious) i Włocha Matteo Moschettiego (Q36.5 Pro Cycling Team).
W takim samym czasie co zwycięzcę sklasyfikowano 102 kolarzy, wśród nich, po Aniołkowskim, Alana Banaszka (Human Powered Health) na 46. pozycji i Cesare Benedettiego (Bora-hansgrohe) na 90.

Wyścig zakończy się w niedzielę etapem do Novego Mesta.

Przed rokiem dwa odcinki w słoweńskim wyścigu i końcową klasyfikację punktową wygrał Rafał Majka (UEA Team Emirates), który z kolei w sezonie 2017 w barwach Bora-hansgrohe triumfował w klasyfikacji generalnej, zwyciężając też na jednym z etapów.