Trzy Polki w czołówce Tour de Suisse

17/06/2023, 21:53 GMT+2

To był niezwykle udany dzień dla polskich kolarek startujących w wyścigu Dookoła Szwajcarii. Aż trzy z nich zostały sklasyfikowane na 1. etapie w czołowej dziesiątce. Najwyżej z nich – na 6. miejscu – uplasowała się Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM).

Vas wygrała 1. etap Dookoła Szwajcarii kobiet, trzy polki w pierwszej dziesiątce

Na pierwszym z czterech etapów trzeciej edycji Tour de Suisse kobiet panie do pokonania miały 56 km pofałdowanej trasy wokół miejscowości Weinfelden.

Otwarcie dla Węgierki

Najszybsza na mecie okazała się Węgierka Blanka Vas (SD Worx), finiszując przed Kubanką Arlenis Sierrą (Movistar) i Włoszką Eleonorą Camillą Gasparrini (UAE Team ADQ).
Dziewiąta była Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), a na 10. pozycji uplasowała się Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind).
Pierwsze dziewięć zawodniczek miało ten sam czas, a Jaskulska straciła do tej grupy cztery sekundy.

Na niedzielę zaplanowano indywidualną jazdę na czas z St. Gallen do Abtwil (25,7 km). Wyścig zakończy się we wtorek w miejscowości Ebnat-Kappel. (br)