Rafał Majka wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

Akt. 31/07/2023, 18:20 GMT+2

Rafał Majka (UAE Team Emirates) wygrał trzeci, najtrudniejszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, z Wałbrzycha do Dusznik-Zdroju. Koszulkę lidera zachował drugi na mecie Słoweniec Matej Mohoricz (Bahrain-Victorious).

Rafał Majka przed startem Tour de Pologne 2023

Poniedziałkowy etap liczył 163,3 kilometra. Na trasie kolarze musieli zmagać się z licznymi wzniesieniami, a przewyższenie wynosiło 3257 m. To był czas dla najmocniejszych "górali".

Majka zaatakował

Rozstrzygnięcie etapu zapadło na finałowej ściance w Dusznikach. Wówczas szybko na atak zdecydował się Majka, który z impetem ruszył do przodu i utrzymał prowadzenie do linii mety. Nasz zawodnik wyprzedził minimalnie goniącego go lidera Mohoricia.
Poniedziałek okazał się szczęśliwy dla Polaków. Zwyciężył Majka, a trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski z Ineos Grenadiers. To już jego kolejne podium w tej edycji TdP.
Po raz pierwszy od 2005 roku, gdy wyścig uzyskał najwyższą kategorię UCI, dwóch Polaków uplasowało się w czołowej trójce etapu. 33-letni Majka zna już smak podobnej wygranej. Odniósł bowiem trzecie w karierze zwycięstwo na etapie Tour de Pologne.

W klasyfikacji generalnej awansował na drugie miejsce i traci do Mohorica 10 sekund. Taką samą stratę ma trzeci Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates), a na czwartej pozycji plasuje się Kwiatkowski, tracąc do lidera 12 sekund.