Imponujący odwet Australijczyka

Mariusz Czykier

Akt. 02/08/2023, 19:01 GMT+2

Australijczyk Michael Storer (Groupama - FDJ) długo nie rozpaczał po bolesnej porażce na mecie 2. etapu wyścigu Tour de l'Ain. Następnego dnia zdecydował się na samotny atak i ukończył etap ponad dwie minuty przed rywalami. Zapewnił sobie tym samym zwycięstwo w całym wyścigu.

Storer wygrał 3. etap Tour de l'Ain

Wtorek z pewnością nie był najszczęśliwszym dniem dla 26-letniego kolarza. Przegrał bezpośrednią walkę na finiszu z Ekwadorczykiem Jeffersonem Cepedą (EF Education-EasyPost), na dodatek wywracając się na linii mety i dotkliwie obijając.

Upadek Storera na mecie 2. etapu Tour de l'Ain

Na kolejnym, ostatnim już etapie, postanowił wziąć odwet za niepowodzenie z poprzedniego dnia. 26 km przed metą górskiego etapu zaatakował i nie doczekał się reakcji ze strony Cepedy, jadącego w żółtej koszulce lidera wyścigu.

Skuteczny atak

Na koło Australijczyka próbował usiąść tylko Francuz Kenny Elissonde (Lidl – Trek), ale utrzymać narzucone przez Storera tempo zdołał zaledwie przez chwilę. Kolarz Groupamy, który przed dwoma laty sięgnął po zwycięstwo w imprezie, był wyraźnie zdeterminowany, by tamten sukces powtórzyć.
Na ostatnich kilometrach, w tym na wiodącym na metę w Lelex Monts-Jura podjeździe, cały czas powiększał przewagę. Metę, dającą mu również drugi triumf w wyścigu, osiągnął ponad dwie minuty przed Elissonde'm i 2:30 przed kolejnym z kolarzy gospodarzy Lilianem Calmejane'm (Intermarche – Circus – Wanty).