Zakończył się wyścig dookoła Holandii. Niewiadoma wysoko w klasyfikacji

Akt. 10/09/2023, 20:27 GMT+2

Zawodniczka gospodarzy Lorena Wiebes wygrała piąty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Holandii (Simac Ladies Tour), ze startem i metą w Arnhem. Trzecia na mecie Belgijka Lotte Kopecky (obie z grupy SD Worx) zwyciężyła w klasyfikacji końcowej. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła szóste miejsce.

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na 4. etapie Simac Ladies Tour

Druga na mecie w niedzielę była Włoszka Elisa Balsamo (Lidl-Trek). Niewiadoma finiszowała na 12. pozycji, tracąc do dziewięcioosobowej grupy czołowej trzy sekundy. Marta Jaskulska (Canyon-SRAM) była 33. - 5.09 straty.

Niewiadoma szósta w Holandii

Ostatnią, 62. lokatę zajęła słynna Annemiek van Vleuten (Movistar), przyjeżdżając 5.31 po zwyciężczyni. 40-letnia Holenderka zakończyła tą imprezą pełną sukcesów karierę sportową.
Na trasie ostatniego etapu wycofały się Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) i Agnieszka Skalniak-Sójka (Liv Racing TeqFind).
W klasyfikacji końcowej Kopecky wyprzedziła o 5 sekund Wiebes oraz o 41 Brytyjkę Ann Henderson (Jumbo-Visma). Szósta Niewiadoma straciła do Belgijki 55 s. Van Vleuten swój ostatni wyścig ukończyła na 23. pozycji - 6.32. Jaskulska zajęła 30. lokatę - 9.43.