Niewiadoma stanęła na podium. Emocje do samej mety

09/09/2023, 22:00 GMT+2

Katarzyna Niewiadoma błysnęła formą. Zawodniczka grupy Canyon-SRAM zajęła trzecie miejsce na 4. etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Holandii (Simac Ladies Tour), ze startem i metą w Valkenburgu. Wygrała faworyzowana Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx), która umocniła się na pozycji liderki.

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na 4. etapie Simac Ladies Tour

W sobotę emocje były do samego końca. Na finiszu na czele wyścigu znajdowały się trzy zawodniczki, które między sobą stoczyły walke o miejsca na podium.

Niewiadoma trzecia

Na znanym z wyścigu klasycznego Amstel Gold Race wzgórzu Cauberg mistrzyni świata z Glasgow Kopecky wyprzedziła swoją koleżankę klubową Holenderkę Lorenę Wiebes. Niewiadoma straciła do nich sekundę.

Siódmą lokatę, ze stratą 13 sekund, zajęła słynna Annemiek van Vleuten (Movistar). 40-letnia Holenderka kończy tą imprezą pełną sukcesów karierę sportową.

W klasyfikacji generalnej Kopecky wyprzedza o 11 sekund Wiebes oraz o 37 sekund Brytyjkę Annę Henderson (Jumbo-Visma). Niewiadoma jest szósta ze stratą 48 sekund. Pozostałe Polki - Marta Jaskulska (Canyon-SRAM), Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) i Agnieszka Skalniak-Sójka (Liv Racing TeqFind) - zajmują odległe pozycje z wielominutowymi stratami.

Wyścig zakończy się w niedzielę w Arnhem.