Zaskakująca triumfatorka mistrzostw Europy. Niewiadoma blisko czołówki

23/09/2023, 20:12 GMT+2

Holenderka Mischa Bredewold w sobotę wywalczyła złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet podczas kolarskich mistrzostw Europy. 23-latka zostawiła w pokonanym polu wiele bardziej utytułowanych rywalek, w tym kilka swoich rodaczek. Najlepsza z Polek Katarzyna Niewiadoma zajęła 11. miejsce.

Mischa Bredewold mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego

Bredewold po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi. Cztery sekundy po niej finiszowały broniąca tytułu Holenderka Lorena Wiebes i aktualna mistrzyni świata Belgijka Lotte Kopecky.

Kluczowy atak

Bredewold zaatakowała kilkanaście kilometrów przed metą. Nad zasadniczą grupą udało jej się wypracować około 20 sekund przewagi. Choć później mocno stopniała, to rywalkom nie udało się jej już dogonić.

Niewiadoma do zwyciężczyni straciła 15 s. Polka finiszowała tuż za najlepszą zawodniczką obecnego sezonu, Holenderką Demi Vollering.
Do rywalizacji przystąpiło jeszcze sześć reprezentantek naszego kraju. Marta Jaskulska zajęła 51. miejsce, Marta Lach 59., Daria Pikulik 61., a Monika Brzeźna, Karolina Kumięga i Katarzyna Wilkos nie ukończyły zawodów.