Cort bohaterem drugiego etapu Dauphine

03/06/2024, 19:20 GMT+2

Magnus Cort (Uno-X Mobility) wygrał drugi etap Criterium du Dauphine i został nowym liderem wyścigu. Różnice w klasyfikacji generalnej francuskiej tygodniówki są jednak minimalne.

Cort Nielsen wygrał 2. etap Criterium du Dauphine

Cort był najlepszy na poniedziałkowym odcinku z Gannat do Col de la Loge (142 km). Na ostatnich, pozbawionych zjazdów, 30 km kolarze pokonali niemal 800 m przewyższenia.
Nie było jednak nadmiernie stromo, przez co do mety dojechała 53-osobowa grupa. Drugi na górskim odcinku był Słoweniec Primoż Roglicz (Bora-hansgrohe), a trzeci Amerykanin Matteo Jorgenson (Visma-Lease a Bike).

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął 59. miejsce, tracąc do zwycięzcy 1.33. Kamil Gradek (Bahrain-Victorious), który dotarł do mety na 119. pozycji, miał prawie kwadrans straty.

Cort Nielsen po wygraniu 2. etapu Criterium du Dauphine

Sekundowe różnice

Cort na czele klasyfikacji generalnej zmienił innego Duńczyka Madsa Pedersena (Lidl-Trek), który spadł na 71. lokatę. Po dwóch etapach ma cztery sekundy przewagi nad Rogliczem i sześć nad Jorgensonem.
Ośmioetapowy wyścig we Francji, mający najwyższą kategorię World Tour, jest dla wielu kolarzy ważnym sprawdzianem przed rozpoczynającym się 29 czerwca Tour de France.