Znakomity występ Polki we francuskim klasyku kolarskim

02/09/2023, 20:46 GMT+2

Marta Lach (Ceratizit-WNT) w sobotę wywalczyła drugie miejsce w jednodniowym wyścigu kolarskim Classic Lorient Agglomeration. Polka na zaciętym finiszu z okrojonej grupy przegrała jedynie z Holenderką Mischą Bredewold (Team SD Worx).

Bredewold wygrała Classic Lorient Agglomeration, Lach druga

22. edycja jednodniowego wyścigu z kobiecego cyklu World Tour liczyła 160 km. Start i meta zlokalizowane były w Plouay. Po drodze do pokonania było dziewięć oznaczonych podjazdów.

Aktywne Polki

O losach wyścigu rozstrzygnął finisz na krótkim podjeździe z około 30-osobowej grupy. Kluczowy odcinek na czołowych pozycjach otworzyły zawodniczki ekipy Jumbo-Visma, lecz Bredewold znalazła trochę wolnego miejsca z prawej strony i po wysunięciu się do przodu nie oddała już prowadzenia.
Lach przedzierała się w nieco większym tłoku, przez co nie zdołała już dogonić Holenderki, ale i tak finiszowała na znakomitej drugiej pozycji. Podium uzupełniła Włoszka Sofia Bertizzolo (UAE Team ADQ).

Druga z Polek startujących w sobotnim wyścigu, Karolina Kumięga (UAE Team ADQ), zajęła 53. miejsce ze stratą 3 minut i 32 sekund. Wcześniej pokazała się jednak w ucieczce dnia. Została złapana przez peleton dopiero kilkanaście kilometrów przed metą.